Antalyaspor’da Heyecanlandıran Ayrılık

Bu sezon istediği istikrarı bir türlü sağlayamayan ve ligin 24’üncü haftası öncesinde küme düşme hattında yer alan Antalyaspor, kadro yapılandırma çalışmalarına devam ediyor. Sezonun en flaş galibiyetini alan ve bu sezon Trabzonspor’u mağlup edebilen tek takım olan Kırmızı Beyazlılarda dünyaca ünlü golcü Diego Costa ile görüşüldüğüne dair haberler taraftarları heyecanlandırmış ve tüm Antalyasporlular takımdan gelecek açıklamayı beklemeye başlamışlardı. Bununla birlikte Diego Costa ile alakalı resmi bir açıklama henüz gelmedi ancak Antalyaspor, sezon başında Başakşehir’den kiralık olarak kadrosuna kattığı Enzo Crivelli ile olan sözleşmenin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini açıkladı.

Süren Çalışmalar

Oldukça sıkıntılı günlerden geçen ve Süper Lig’in 16’ıncı haftasında aldığı Trabzonspor galibiyetinden sonra hiçbir maçı kazanamayarak küme düşme hattına kadar gerileyen Antalyaspor’da ligin geri kalanında daha iyi bir performans gösterebilmek adına kadro yapılandırma çalışmaları devam ediyor.

Ara transfer döneminin en hızlı takımlarından birisi olan ve kadrosuna önemli isimleri katan Antalyaspor, hücum hattına yaptığı transferlerle öne çıkarken bu transferlerin unutulmasını sağlayacak Diego Costa ile de görüşmelere devam ediyor. Basında yer alan haberlere göre oyuncuya ödenecek maaşın sponsoruna kadar birçok detayı halleden ve görüşmelerde mesafe kat eden Antalyaspor Brezilyalı golcüyü kadroya katmaya oldukça yakın.

Geçmişte Samuel Eto’o’yu da Türkiye’ye getiren ve oldukça da verim alan Antalyaspor, bir Dünya yıldızını daha kadrosuna katmanın planlarını yaparken bir yandan da kadrosunda yer vermeyi planlamadığı oyuncularla yollarını ayırmaya devam ediyor.

Uyumsuzluk

Antalyaspor’un sezon başında Başakşehir’den kiralık olarak kadroya kattığı santrafor Enzo Crivelli de işte bu oyunculardan biriydi ve Antalyaspor’un resmi sitesinden yapılan duyuruyla birlikte Fransız oyuncunun sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiği açıklandı.

Kariyerinin daha ortalarında olmasına rağmen kafasında futbolla alakalı bazı problemleri aşamamış bir oyuncu gibi görünen Crivelli, Başakşehir’de gözden düştükten sonra Antalyaspor’da kendisini tekrar kanıtlama adına önemli bir fırsat yakalamıştı ancak bu fırsatı olabildiğince tepti.

Antalyaspor ile yarım sezonluk süreçte 14 maça çıkan Crivelli, sakatlıkların da etkisiyle birlikte Başakşehir’de gösterdiği parlak performansın yanına yaklaşmak bir yana gol ya da gol pası gibi bir katkı dahi yapamadı.

Bu performansıyla hayal kırıklığı yaratan Enzo Crivelli’nin Başakşehir’den de ayrılıp Fransız temsilcisi Saint Etienne ile sözleşme imzalanacağına dair haberler basında yer alıyor. Bununla birlikte basında yer alan haberler Enzo Crivelli transferinin Antalyaspor’un görüşmelere devam ettiği Diego Costa transferinde gelişme sağlandığına dair yorumlar içeriyor.

Zira Crivelli’nin ayrılığından evvel Antalyaspor’un kadrosunda tam 14 yabancı bulunuyordu ve yeni gelecek bir yabancı oyuncunun bu nedenle lisansının çıkartılması mümkün değildi. Crivelli’nin ayrılığıyla birlikte az kullandığı ve verim alamadığı bir oyuncunun sözleşmesinden çıkan Antalyaspor, aynı zamanda Diego Costa’nın transferi ve lisansı adına da önemli bir hamle yaparak bir taşla iki kuş vurmuş oldu.