Antalyaspor’da Hedefler Yüksek

Bu sezon Süper Lig’in ikinci  yarısında gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan Antalyaspor’da gelen iyi sonuçların özgüveni yükselttiği bir gerçek. Takım halinde oldukça moralli olan ve 8 maçtır hiç kaybetmeyen Akdeniz temsilcisinde yöneticilerden teknik direktör Nuri Şahin’e kadar herkes Antalyaspor’un gelebileceği yüksek noktalardan bahsetmeye devam ediyorlar. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılan Antalyaspor kurmaylarından gelen açıklamalar taraftarları memnun etti.

İlk 5

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı dönemler geçirdikten sonra kadroya eklediği isimlerle birlikte yükselişe geçen Antalyaspor’da keyifler oldukça yerinde.

Takım oynadığı son 8 maçın hiçbirini kaybetmedi ve bu sayede küme düşme hattından uzaklaşıp üst sıraları hedefleyebilecek bir noktaya kadar geldi. Bu bağlamda taraftarlarını da bir hayli rahatlatan Kırmızı Beyazlı takımda yöneticilerin de oyunculara ve teknik direktör Nuri Şahin’e güvenleri oldukça yüksek.

Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılan Antalyaspor kurmayları, takımın oldukça kuvvetli olan derneğinin yöneticileriyle de birliktelerdi. Son zamanlarda yönetici siyaseti nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiği iddia edilen yöneticilere dernekten de tam destek geldiğini dile getirmek önemli.

Bununla birlikte takımın basın sözcüsü Adnan Başkan’ın Doğan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamalarda bu sezona dair hedeflerin iyiden iyiye yükseldiğini görmek mümkün. Akdeniz temsilcisinin basın sözcüsü, bu sezon ilk 5 içerisinde yer almak istediklerini dile getirerek taraftarlarını iyiden iyiye heyecanlandıran açıklamalar yaptı.

Dolu Tribünler

Bahsi geçen etkinlikte Antalyaspor’un oyuncusuyken teknik sorumlu koltuğuna getirilen Nuri Şahin de yer aldı. Genç teknik adamın takımla gösterdiği başarılı performans ve futbolculuk kariyerinden hesap edilerek tahmin edilen potansiyeli Kırmızı Beyazlı taraftarları oldukça mutlu ediyor.

Bununla birlikte Nuri Şahin’in bir gün Antalyaspor’dan ayrılması durumu camiayı da tedirgin ediyor. Şu ana kadar gösterdiği performansla takımı bir hayli yükselten Şahin’in hedefi ise Antalyaspor camiasının içini ısıttı.

Son senelerde beklenenin altında kalan performanslar sergileyen ve zor zamanlar geçiren Antalyaspor’un tribünlerini tekrardan doldurmadan bir yere gitmeyeceğini dile getiren Nuri Şahin, takımıyla birlikte hedeflerinin olduğunu ve keyfinin de oldukça yerinde olduğunu belirtti.

Antalyaspor’da olmaktan mutlu olduğunu ve burada ciddi bir potansiyelleri olduğunu ifade eden genç teknik adamın bu ifadeleri Kırmızı Beyazlı camiayı oldukça memnun etti. Camia içerisinde Şahin’e olan güvenin her geçen gün daha da arttığını dile getirmekte fayda var.

Bununla birlikte takım bir sonraki hafta Altay karşısında sahneye çıkacak. Kırmızı Beyazlı takımın 2 Nisan tarihinde oynayacağı maçın hakemi de Yasin Kol olacak. Takımın genel olarak moral durumu ve özgüveni oldukça yerinde.

Öte yandan Altay’da bir teknik direktörlük değişimi daha yaşandı ve takımın başına eski futbolcu Sinan Kaloğlu getirildi. Kaloğlu ile ilk maçına kendi sahasında çıkacak olan Altay’ı alt etmesi durumunda Antalyaspor daha da üst sıralara tırmanacaktır.