Antalyaspor’da Galatasaray Hazırlığı

Antalyaspor Süper Lig ikinci yarısında ilk yarının tersi bir performans sergiledi. Ligin ilk yarısında puan kayıpları yaşayan Antalya ekibi ligin ikinci yarısında adeta küllerinden doğdu. Ara transfer döneminde yaptığı transferler ve teknik direktör Tamer Tuna ile çalışmaya başlaması Antalyaspor’u ligin ikinci yarısında yükselen bir performansa taşıdı. Kırmızı beyazlı ekip ikinci yarıda 11 maçlık yenilmezlik serisine ulaşarak kulüp tarihinde bir rekora da imza attı.

Ligin 18. Hafta maçında 19 Ocak tarihinde Göztepe ile karşılaşan Antalyaspor bu maçtan 3-0 yenilgi ile ayrıldı. Antalya temsilcisinin aldığı bu yenilgi 11 maç sürecek yenilmezlik serisinin de başlangıcı oldu. Antalyaspor Göztepe yenilgisinden sonra 11 maç boyunca yenilgi yüzü görmedi. Ligin 30. Hafta maçında Medipol Başakşehir ile karşılaşan Antalyaspor bu maça kadar yenilmedi. Medipol Başakşehir’e 2-0 yenilen kırmızı beyazlı takım 11 maç yenilmezliğine bu maç ile son verdi.

Deplasman Yenilmezliği Başarısı

Yenilmezlik serisi ile kulüp tarihinde yeni bir rekora imza atan Antalyaspor yeni bir rekor daha kırmaya devam ediyor. Antalyaspor 8 deplasman maçında da yenilmedi ve bu başarısını sürdürüyor. 33. Hafta maçında Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşan ve 1-0 Ankaragücü’nü yenen Antalyaspor 8 maç deplasman yenilmezliği ile yine kulüp tarihinde bir ilk yaşattı.  

Güncel Yazılar