ANTALYASPOR’DA FİNANSAL PROBLEMLER ÇÖZÜLDÜ

Antalyaspor’dan müjdeli haber geldi. Süper Lig’de 2021 yılına iyi bir giriş yapmış olan ve bir süre namağlup serisi yakalayan kırmızı-beyazlı Antalya temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor başkanı Mustafa Yılmaz gereken şartların sağlandığını belirterek Antalyaspor’un transfer yasağının kaldırıldığını açıkladı.

TÜRKİYE KUPASINI KAZANMAK İSTİYORLAR

 Lig’in köklü ekiplerinden olan kırmızı-beyazlı Antalya temsilcisi Antalyaspor Süper Lig’de 25 yılını devirirken Başkan Mustafa Yılmaz UEFA’dan dönen ihtilaflı dosyaların Halil edildiğini ve gereken bütün şartların oluşturduğunu belirterek transfer yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz kulübün 21 yıl aradan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’nda final mücadelesi verecek olmasını ve kulübün 55 yıllık mazisinde iki defa Ziraat Türkiye Kupası’nı Müzesi’ne götürmesini bu denli yaklaştığını belirtti.

Henüz 1 ay önce yeniden yapılanmış olan yönetim kurulu olarak 2021 yılına harika bir başlangıç yaparak 13 karşılaşmadık bir namağlup serisi elde edilmesinin yanında Ziraat Türkiye Kupası’nda takımın adını finale yazdırması gibi bir başarı elde ettiklerini belirten ve takıma ile gurur duyduğundan bahseden Mustafa Yılmaz bazı açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN’IN AÇIKLAMALARI

Herkesin bildiği gibi Ziraat Türkiye Kupası’ndan final mücadelesinde galibiyet ile ayrılıp Ziraat Türkiye Kupası’nı Antalya şehrine getirerek 2021-2022 sezonunda Türkiye’yi UEFA Avrupa Liginde temsil etme başarısını yakalamak istediklerini belirtirken, bu coşkuyu yaşamak adına önlerinde finansal anlamda aşılması gereken bazı engellerin olduğunu ve kısa süre zarfında bu sorunları hızlı bir şekilde Hallettiklerine belirten Mustafa Yılmaz sorunları halletmek adına gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

UEFA’dan ihtilaflı olarak dönem bazı dosyaların Kulübü finansal anlamda zorladığını ancak kısa süre içerisinde bu sorunu ortadan kaldıklarını belirtirken kulübün transfer yasağının da ortadan kalktığını açıkladı.

Bu noktadan sonra sözün futbolcular ve teknik heyetin elinde olduğunu belirten başkan, kendilerinin göstermiş olduğu bu özverili performans kadar futbolcuların ve teknik heyetin de sahada harcanan bu emeği Ziraat Türkiye Kupası’na müzeye götürerek taçlandıracağına inandığını belirtirken, Bu noktadan sonra hem Şehir olarak hem de takım olarak kol kola ve omuz omuza tek bir vücut olarak finali yürüyeceklerini belirtip finansal sorunların halledilmesinin camiaya hayırlı olması temennisinde bulundu.