Antalyaspor’da Dever Orgill Bombası!

Takımın başına Tamer Tuna geldiğinden beri takımda sürekli olarak bir yenilenme ve hareket söz konusu olan Antalyaspor transferde gaza basmış durumda. Eski hocası ile yollarını ayırır ayırmaz yeni hoca arayışına giren ve takımın başına Tamer Tuna’yı getiren Antalyaspor’un adı son dönemde Dever Orgill ile anılıyor. Bonservis sorununu çözer çözmez kısa süre içinde Dever Orgill transferinin basına paylaşılması bekleniyor.

Dever Orgill Ankaragücü takımında son sezonda oldukça başarılı işler yaparak adından söz ettirmiş başarılı bir isimdir. Antalyaspor’un yeni transfer arayışlarına cevap veren ve olumlu olarak görüşmenin yapıldığı bilinen Dever Orgill transferi yakın zamanda basına açıklanması bekleniyor. Kuliste çıkan haberlere göre Dever Orgill’in Antalyaspor ile söz kestiği hatta anlaştığı ancak basına bu haberin henüz yansıtılmadığı yönünde. Ankaragücü’nün golcü oyuncusu Dever Orgill’in adı son zamanlarda Arabistan ekipleri ile de anılıyor.

Transfer konusunda Antalyaspor’da gerek iç gerekse dış çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. Ligin ilk yarısını 16. Sırada tamamlayan Antalyaspor gol yollarındaki tıkanıklığı açmak ve takıma yeni dokunuşlar yapmak üzere golcü isimleri gündemine almış durumda. Geçtiğimiz sezon Başakşehir’de forma giyen Fedor Kudryashov’u kadrosuna katan Antalyaspor, ikinci bombayı ise Ankaragücü’nün golcü oyuncusu Dever Orgill ile patlattı. Yeni teknik adam Tamer Tuna’nın bu transfer konusunda oldukça istekli olduğu ve bu transferin yapılabilmesi için pek çok talebi yerine getirdiği belirtiliyor.

Dever Orgill Kimdir?

Ankaragücü takımında forma giyen ve 1990 yılı doğumlu olan Dever Orgill 29 yaşında bir süper lig oyuncusudur. Aslen Jamaika uyruklu olan oyuncu 31 ocak 2019 yılında Ankaragücü takımında forma giymeye başlamıştır. 1 yıllık süre içinde attığı başarılı goller ile adından söz ettiren oyuncu çıktığı süper lig maçlarında, 16 maçta 3 gol atmayı başarmıştır. Bu da takımın gol gücüne %20 lik bir katkı anlamına gelmektedir. Bu sezon adının Antalyaspor ile anılmaya başlanması oyuncunun geçtiğimiz sezon başarılı bir grafik çizmesi ile doğrudan ilişkilidir. Antalyaspor’un bu transferi yakın zaman içinde basın ile paylaşması bekleniyor.