Antalyaspor’da Covid 19 Vakası

Süper Lig 11 Eylül Cuma günü oynanan 1. Hafta maçları ile başladı. Fraport TAV Antalyaspor’un ilk haftadaki rakibi Ankara ekibi Gençlerbirliği’ydi. 13 Eylül Pazar günü Antalya’da oynanan maçı 2-0 Antalyaspor kazanmıştı. Fakat bu karşılaşmadan önce iki takımda da corona virüsü vakaları çıktı. Antalyaspor Kulübü yaptığı açıklamada takıma rutin olarak yapılan covid 19 test sonucu genç takımdan bir futbolcunun covid 19 testinin pozitif olduğu belirtildi.

Antalyaspor Kulübü covid 19 tespit edilen futbolcunun tedavisinin yapıldığını ve futbolcunun karantinada olduğunu ifade etti. Antalyaspor’un ligin ilk haftasındaki rakibi Gençlerbirliği’nde ise 2 corona virüsü vakası çıktı. Gençlerbirliği takımında bir futbolcuda ve bir kulüp çalışanında covid 19 tespit edildi.

Corona Virüsü Artıyor

Süper Lig maçlarının başlaması ile futbol takımlarında tespit edilen corona virüsü vakaları artmaya başladı. Alınan covid 19 önlemlerinden biri de oynanacak maçlardan önce futbolculara, teknik ekibe ve hakemlere corona virüsü testi yapılmasıydı. Yapılan bu covid 19 testleri sonucu asemptomatik vakalar tespit edilmeye başlandı ve covid 19 vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Güncel Yazılar