Antalyaspor’da Charles’a Covid-19 Engeli

Antalyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Charles Fernando tedavi için gittiği ülkesi Brezilya’dan dönemiyor. Antalyaspor Kulübü yönetiminin yaptığı açıklamaya göre Charles Brezilya’da bulunan doktoruna tedavi için Brezilya’ya gitti. Brezilya’da corona virüsü covid-19’un yayılmasının önlenmesi için karantinaya alınan Charles tedavisi bitmesine rağmen Türkiye’ye dönemiyor. Charles’ın Brezilya’ya sakatlığının tedavisi sebebiyle gittiği sakatlığının tedavisin tamamlandığı öğrenildi.

Charles’ın Brezilya’dan dönmemesi Charles’ın covid-19 virüsüne yakalandığı gibi bir düşünceye sebep olsa da Antalyaspor Kulübü futbolcuları Charles’ın covid-19’a yakalanma gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve Charles’ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklaması yapılmıştı. Covid-19 virüsü sebebiyle ülkemizden çoğu ülke ile olan uçuşlara sınırlama getirildiği için şu anda Charles’ın Türkiye’ye dönmesi mümkün görünmüyor. Charles Türkiye’ye dönerse de 14 günlük karantina sürecine girecek.

‘’Brezilya-Türkiye Uçuşlarının Normale Dönmesi Gerekli’’

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün Charles’ın Brezilya’da karantina sürecini tamamlaması halinde Antalya’ya döneceğini ama bunun gerçekleşmesi için Brezilya-Türkiye arasındaki uçuşların normale dönmesi gerektiğini ifade etti. Charles şu anda Türkiye’ye döndüğü takdirde lig maçları da ertelendiği için hem evde kalacak hem de 14 günlük karantinaya alınacak.