Antalyaspor’da Adis Jahovic Kafasında Çatlak Oluştu!

Antalyaspor’un makedon oyuncusu Adis Jahovic Denizlispor Antalyaspor maçında başına aldığı darbede yerde kaldı. Oyuncunun üzerinde yapılan müdahaleler sonucunda hızlı şekilde hastaneye kaldırıldı. Doktorlar tarafından yapılan açıklamada Adis Jahovic’in başında çatlak tespit edildiği, bu sebepten ötürü 2 gün müşahade altında tutulacağının açıklaması yapıldı.

Makedon forvet oyuncusu Denizlispor karşılaşmasında yaşadığı darbe sebebiyle sağlık bakanlığına ait ambulans helikopterle Antalya Memorial Hastanesi’nde tedaviye alınmıştı. Yapılan açıklamada herhangi bir müdahaleye gerek olmadan 2 gün müşahade altında tutulacağına ilişkin bilgi aktarıldı.

Adis Jahovic Kimdir?

Daha önceden Süper lig takımlarına alışkın olan Adis Jahovic, Göztepe ve Konyaspor gibi takımlarda forma giydi. Oyuncu bu takımlarda attığı gollerle adından çokça söz ettirerek takım için önemli bir oyuncu olduğunu her koşulda sergiledi ve kanıtladı.

30 yaşında olan Makedon oyuncu Göztepe’nin süper lige geri dönüşünde büyük rol oynadı. Attığı gollerle taraftarları büyüleyen Adis Jahovic, Göztepe forması giydiği dönemde 16 maçta 14 gol atarak takımı sırtlamıştı.  Göztepe forması ile Süper ligde 30 maça çıkan ve 20 golle takımı Süper Lig’e taşıyan oyuncu Göztepe’nin ardından Konyaspor’a transfer oldu.

Malatyaspor ile sözleşme imzalayan ve 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan Adis Jahovic takımdan ayrılarak Antalyaspor’a sözleşme imzalamıştı. Süper Lig’de 18 maçta 11 gol atmayı başaran ve gayet de düzgün bir seri yakalayan Jahovic, Denizlispor maçında yaşadığı büyük şanssızlık ile hastaneye kaldırıldı.

Adis Jahovic bu bağlamda Süper Lig’e yabancı olmayan bir oyuncu. Süper Lig ekiplerinin her transfer döneminde mutlaka almak istediği özel oyunculardan birisi olan Jahovic, Antalyaspor forması ile çıktığı maçta hastaneye kaldırılarak taraftarları korkuttu. Adis yahovic transferi bu sezon büyük beklentiler ile gerçekleşmişti.

Son dakika olarak hastane yönetiminden yapılan açıklamada; Jahovic’in kafasında çatlak tespit edildiği, ancak 2 gün boyunca müdahale edilmeden müşahade altında tutulacağı bildirildi. Oyuncu Denizlispor maçında rakibi ile 46. dakikada çarpışmış ve yaralanarak oyun dışında kalmıştı.  Maçta ilk golü kaydeden oyuncu kısa bir süre sonra rakibiyle girdiği ikili mücadelede yaralandı. Hastaneye kaldırılan oyuncunun hayati tehlikesinin olmadığı, ancak her ihtimale karşı müşahade altında tutulacağı belirtildi.