ANTALYASPOR’DA 4 AYRILIK

Spor Toto Süper Lig’de 2020-21 sezonunu 9 galibiyet, 17 beraberlik ve 14 mağluibyet alarak 41 puanla 16. Sırada tamamlayan Fraport-Tav Antalyaspor’da başkan Mustafa Yılmaz’ın istifası üzerine 31 Mayıs’ta görevin başına geçen Aziz Çetin, Anadolu Ajansı(AA) Antalya Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım’ı konuk etti ve soruları cevaplandırdı.

BAŞKANDAN AÇIKLAMALAR

Aziz Çetin, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım’a yaptığı açıklamalarda yeni sezon kadrosunu kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Antalyaspor Kulübünün Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde konuşan Aziz Çetin, yeni görev için heyecanlı olduğunu da ekledi.

Yola eski başkan Mustafa Yılmaz döneminde kurulan yönetim kuruluyla devam ettiklerini belirten Aziz Çetin, yönetim olarak kulübün zorlu bir sürece girmesine engel olacaklarını söyledi.

HEDEF AVRUPA

Aziz Çetin, Antalya şehrinin bir dünya markası olduğunu belirtti ve sözlerine kendisinin bir Antalyaspor taraftarı olduğunu, başkanlıktaki ilk yılında ligde ilk beşe girip Avrupa’da mücadele etmek istediklerini ekleyerek devam etti. 2020-21 sezonunda Avrupa biletini son anda kaçırdıklarını vurgulayan Aziz Çetin, ilk senelerde Avrupa kupalarında mücadele etmeyi, daha sonra da şampiyonluğa oynayan bir kültür oluşturmak istediklerini belirtti. Antalya’da hem yerel yöneticilerin hem de sivil toplum kuruluşlarının kulübe sahip çıktığını belirten Çetin, başarılı bir Antalyaspor’un, Antalya’yı dünyaya daha iyi tanıtacağını vurguladı.

2020-21 sezonunda seyircisiz bir sezon oynandığını ifade eden Aziz Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu başkanıyla görüştükleri ve federasyondan kendilerine maçların seyircili oynanacakmış gibi hazırlık yapmaları talimatının geldiğini açıkladı.

ALTYAPI VE ERSUN YANAL

Aziz Çetin, yaptığı açıklamada altyapıya önem vermeye devam edeceklerini ve Türk futboluna yeni oyuncular kazandıracaklarını belirtti.

Teknik direktör Ersun Yanal ile devam etmek istediklerini söyleyen Aziz Çetin, uzun yıllar boyunca Ersun Yanal ile çalışmak istediklerini ve tecrübeli teknik adamla üç yıllık sözleşmelerinin olduğunu belirtti.

İÇ TRANSFER

Yeni sezon kadrosunu kurma yolunda iç transferde birçok oyuncuyla sözleşme yenilediklerini ve önümüzdeki günlerde bir imza töreni düzenleyeceklerini belirten Aziz Çetin, teknik direktör Ersun Yanal’ın istediği tüm oyuncularla anlaşmaya varıldığını söyledi.

Aziz Çetin, yaptığı açıklamada Lukas Podolski, Sidney Sam, Ersan Adem Gülüm ve Drole ile yollarını ayırdıklarını belirtirken oyunculara Antalyaspor’a verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.