Antalyaspor Yüksekten Uçuyor

Sezonun ikinci yarısında sergilediği performansla birlikte kümede kalma mücadelesi verirken Avrupa kupası kovalar bir hale gelen Antalyaspor, şahane gidişatına son sürat devam ediyor. 32’inci haftanın kapanış müsabakasında kendi sahasında Hatayspor’u konuk eden Akdeniz temsilcisi, sahadan 4-1 galibiyetle ayrıldı ve yenilmezlik serisini 10 maça, galibiyet serisini de 5 maça çıkartarak şahane formunu devam ettirdi.

Tutana Aşk Olsun

Bu sezon Süper Lig’de gece ile gündüz kadar farklı iki devre geçiren Antalyaspor, ligin altını üstüne getirmeye son sürat devam ediyor.

Akdeniz temsilcisi ligin 32’inci haftasının kapanışını yapan müsabakada kendi sahasında Hatayspor’u konuk etti. Antalyaspor kadar olmasa da hatırı sayılır bir seriye sahip olan Hatay temsilcisinin de gayesi bu maçtan galibiyetle ayrılmaktı.

Ancak ev sahibi sahada öyle bir performans sergiledi ki bu performans karşısında birçok takım eli boş ayrılırdı. Maçın daha 36’ıncı dakikasında 3-0’lık üstünlüğü sağlayan Kırmızı Beyazlı takım, maçtan da 4-1 galip ayrılarak yükselişine son sürat devam etti.

Son haftaların formda oyuncusu Haji Wright’ın 2, Naldo ve Luiz Adriano’nun da 1’er gol attığı maçta her şeyin Antalyaspor lehine olduğunu dile getirmek lazım. Bu oyuncular dışında Hatayspor savunmasını darmaduman eden Doğukan Sinik’in de ayrı bir takdiri hak ettiği gerçek.

Antalya temsilcisi üst üste 5’inci galibiyetini alarak kulüp rekorunu kırarken, yenilmezlik serisini de 10 maça çıkardı. Bu bağlamda tarihi bir akşamı geride bırakan Kırmızı Beyazlı ekip, puanını da 47’ye yükselterek artık iyiden iyiye Avrupa talibi bir takım olduğunu kanıtladı.

Hatayspor ise 48 puanda kaldı ve yenilmezlik serisinden vazgeçmek zorunda kaldı. Bununla birlikte Ruben Ribeiro’nun da direkt kırmızı kartla oyundan atılmış olması Ömer Erdoğan’ın başını ağrıtacaktır.

Kırılan Rekorlar

Öte yandan Antalyaspor adına bu maçın birçok rekorun kırıldığı veya egale edildiği bir maç olduğunu dile getirmekte de fayda var.

Kırmızı Beyazlı takım 1976’dan bu yana ligde mağlup edemediği rakibini mağlup ederek 50 yıla yaklaşan kötü serisini sonlandırmış oldu. Bununla birlikte yenilmezlik serisini de 10 maça çıkartarak şahane bir işe imza atan Nuri Şahin ve öğrencileri bu sayede kulüp tarihinin en uzun yenilmezlik serisini yakalamış oldular.

Başarılı performanslarıyla taraftarlarını mutluluğa boğan Akdeniz temsilcisinde kırılan bu rekorlarla birlikte takımın özgüveninin daha da yükseleceğine şüphe yok. Öte yandan Fernando-Naldo işbirliği, Doğukan Sinik’in oyuna yaptığı katkı ve Haji Wright’ın daha çok gol atmaya başlaması takım adına bu dönemde daha da öne çıkan durumlar olarak sayılabilirler.

Uzun bir süre 3 savunmacıyla mücadele ettikten sonra şimdi 4’lü savunmaya dönen Antalyaspor’da takımın bu duruma da reaksiyon gösterebilmesi oldukça değerli. Akdeniz rüzgârı ligde esmeye devam ediyor ve haftaya Alanyaspor’un sahasında zorlu bir derbi Antalyaspor’u bekliyor.