Antalyaspor Telekonferans Antremana Devam

Corona virüsü covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelenmesi ile futbolcularına izin veren Frapot TAV Antalyaspor geçen hafta başından itibaren antrenmanlara başlamıştı. Futbolcuların izinleri bittikten sonra tesislerde ve toplu olarak antrenman yapmayı ikinci bir duyuruya kadar durduran Antalyaspor yönetimi telekonferans sistemiyle antrenmana başladı.

Covid-19’un temas yoluyla bulaşması sebebiyle Antalyaspor Kulübü futbolcuları evden çıkmadan antrenman yapmaları için telekonferans antrenmanı uyguluyor. Antalyaspor teknik ekibinin hazırladığı antrenman programını evde uygulayan futbolcular antrenman videolarını da teknik ekibe gönderiyorlar. Antalyasporlu futbolcular iki günde bir evden telekonferans ile bağlanıp toplu olarak antrenman yapıyorlar. Bu antrenman ile farklı illerde ve farklı ülkelerde olan Antalyasporlu futbolcular evden çıkmadan beraber antrenman yapıyorlar.

‘’Yarın Ne Olacapı Belli Değil’’

Antalyaspor’un teknik direktörü Tamer Tuna da ligdeki belirsizliğin kötü olduğunu ve ligde iyi bir çıkış yakaladıklarını ama yarın ne olacağının belli olmadığını ve planların tamamen değiştiğini söyledi. Tamer Tuna zamanı belli olmasa da lig maçlarının bir zaman diliminde başlayacağını Antalyaspor’un yine başarılı bir performans sergileyeceğini ama esas olanın insan sağlığı olduğunu sözlerine ekledi.

Tamer Tuna telekonferans antrenman ile futbolcular arasında duygu bütünlüğünü sağlayarak antrenman yaptıklarını ve bunun da yararını gördüklerini bir araya gelmenin pek mümkün olmadığı bu dönemde bu yöntem ile antrenmanın kurtarıcı olduğunu da belirtti.