ANTALYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERSUN YANAL: TAKIMIMDAN ÇOK UMUTLUYUM

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımından çok umutlu. Süper Lig’in 9. haftasında 2-0 mağlup oldukları Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasına ilişkin, “Eksikliklerimizin tamamlanmasıyla daha iyi olacağımızı düşünüyorum.” dedi. Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın başında kontrollü ve güzel oynadıklarını söyledi.

Maçın başlarında pozisyon zenginliği de yakaladıklarını ifade eden Yanal, rakiplerinin ligin iyi takımlarından olduğunu, her geçen yıl kendilerini daha fazla geliştirdiklerini kaydetti. Antalya derbisinde yeşil sahadan puansız ayrılan Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal takımının süper ligde gelecek vadettiğini yapacakları fiziki ve mental yeterlilik çalışmalarından sonra süper ligde daha iyi yerlere geleceğini ima etti.

FRAPORT TAV ANTALYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERSUN YANAL: EKSİKLERİMİZİN TAMAMLANMASIYLA DAHA İYİ OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Pozisyon ve oyun üstünlüğünü yedikleri ilk golün ardından kaybettiklerini dile getiren Yanal, “Yediğimiz golde pozisyon alma hatası yaptık. 10 kişi kaldıktan sonra da maçı çevirmek daha zor oldu. Beraberlik fırsatı yakaladık ama olmadı. Bu tür maçları kazanmak için girdiğiniz pozisyonları atmalısınız. Rakip tam kadro ile karşılaşmaya çıktı bizim ise ciddi eksikliklerimiz vardı. Genç, önü açık, güçlü bir kadromuz var.

Ben takımımdan çok umutluyum. Takımın ilk gole kadar mücadelesinden ve heyecanından da memnunum. Eksiklerimizin tamamlanmasıyla daha iyi olacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Yanal, bazı pozisyonlarda hakemin kart konusunda adaletsiz davrandığını vurguladı. Takımının daha iyi yerlere geleceğini düşünen tecrübeli teknik adam daha fazla emek sarf etmek gerektiğini düşünüyor.

SEMİH TOKATLI: ÇOK GÜZEL BİR GALİBİYET ALDIK

Aytemiz Alanyaspor Teknik Sorumlusu Semih Tokatlı, çok güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi. Futbolcularını kutladığını belirten Tokatlı, “Çok iyi hazırlandık. Maçın başından itibaren inisiyatifi elimize aldık. Pas oyunuyla futbolumuzu rakibe kabul ettirmeye devam edeceğiz. Ayaklarımız yere basıyor. Daha çok çalışacağız.

Galibiyet serimizi sürdüreceğiz. Liderliği geri aldığımız için mutluyuz.” değerlendirmesinde bulundu. Tokatlı, oyuna sonradan giren futbolcuların sergilediği performanstan da oldukça memnun olduklarını kaydetti. Tokatlı, galibiyeti yaklaşık bir aydır hastanede tedavi gören asbaşkanları Dilaver Çekiç ile kendilerini destekleyen taraftarlara armağan ettiklerini vurguladı.