Antalyaspor Teknik Direktörlüğe Sürpriz Bir İsmi Getirdi

Kırmızı beyazlı takım; alınan kötü sonuçlardan dolayı deneyimli teknik adam Ersun Yanal ile yollarını ayırdı. Antalyaspor’un son olarak Adana Demirspor’a mağlup olması takımda bir şeylerin değişmesi gerektiğini gösteriyordu.

Ersun Yanal’ın görevden ayrılmasının ardından Antalyaspor’un yeni teknik direktörünün kim olacağı merak ediliyordu. Antalyaspor yönetimi sürpriz bir kararla takım kadrosunda bulunan Nuri Şahin’in yeni teknik direktör olduğunu açıkladı.

Nuri Şahin Futbol Oynamaya Devam Edecek Mi?

1988 doğumlu isim; 2020 – 2021 sezonundan bu yana Antalyaspor’da top koşturuyordu. Bu noktada, 33 yaşındaki ismin futbol hayatına devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Antalyaspor yönetimi; Nuri Şahin’in futbol sorumlusu olarak beş yıl boyunca kırmızı beyazlı takıma hizmet edeceğini açıkladı.

Şahin’in futbol hayatına devam edip etmeyeceği ile ilgili olarak net bir açıklama yapılmadı. Bu konuda, futbolcunun kararına göre hareket edileceği ifade edildi.

Antalyaspor başkanı Aziz Çetin; Nuri Şahin’in ekibiyle beraber takımın başında olacağını dile getirdi. Genç isim ile beş yıllık bir proje doğrultusunda anlaştıklarını sözlerine ekledi. Oyuncunun futbola devam edip etmemesi yönünde herhangi bir karar alınmadığını belirtti.

Nuri Şahin Antalyaspor ile İlk İdmanına Çıktı

Süper Lig’de son maçını Adana Demirspor ile oynayan Antalyaspor; üç günlük iznin ardından çalışmalara başladı. Nuri Şahin; takımla beraber ilk idmanına çıktı. İdman öncesinde konuşma yapan Antalyaspor başkanı Aziz Çetin; Nuri Şahin’in futbol sorumlusu olarak takımın başında yer alacağını ifade etti. Genç ismin Antalyaspor için en doğru tercih olduğunu söyledi.

Nuri Şahin; çok büyük bir sorumluluk aldığının farkında olduğunu belirtti. Takımdaki herkese çok güvendiğini sözlerine ekledi. Hep beraber başarılı işlere imza atacaklarını düşündüğünü söyledi. Takım olarak üzülmenin ve sevinmenin önemine vurgu yaptı.

Nuri Şahin; takımın başındaki ilk idmanında oldukça heyecanlıydı. İlk idman bir saat sürdü. Düz koşu, 5’e 2 top kapma ve çabukluk çalışmasının ardından idman sonlandırıldı.

Nuri Şahin Kimdir?

5 Eylül 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Borussia Dortmund altyapısında futbola başlayan Şahin; uzun yıllar boyunca bu takımın formasını giydi. Ayrıca, Real Madrid ve Liverpool gibi takımlarda da top koşturdu.