Antalyaspor Teklemekten Memnun

Bu sezon Nuri Şahin’i takımın başına getirdikten sonra bir dönem performansında çok iyi bir yükseliş yakalayan Antalyaspor adına artık o günler geride kalmış gibi görünüyor. Süper Lig’in 24’üncü haftasında İstanbul’da Beşiktaş’ın konuğu olan Akdeniz temsilcisi, Beşiktaş’ın çok fazla fırsat kaçırdığı maçta sahadan 0-0 beraberlikle ayrıldı. Bu maçtan alınan 1 puanı oldukça kritik gören Antalyaspor adına bazı şeylerin daha farklı bir pencereden incelenmesi gerekiyor.

Gidip Gelen

Bu sezon aldığı teknik direktör değişikliği kararıyla Türk futbol tarihine geçen Antalyaspor, çok güvendiği Nuri Şahin yönetiminde sendelemekten henüz kurtulamadı. Takımın genel kalitesinde yaşanan problemler nedeniyle özellikle ilk yarıda problemler yaşayan Akdeniz temsilcisi, ikinci yarıda da galibiyete ulaşabilmiş değil.

Sezonun en sürpriz ve en flaş galibiyeti olan Trabzonspor galibiyetinden sonra bir daha hiç 3 puan sevinci yaşayamayan Kırmızı Beyazlı ekip, Beşiktaş karşısında oynadığı 24’üncü hafta maçında sahadan beraberlikle ayrıldı.

Beşiktaş’ın çok fazla fırsat kaçırdığı maçta Antalyaspor adına bu 1 puan gerçekten oldukça değerli. Takım hâlâ küme düşme potasında ve bu tür maçlardan alınan sonuçlar kadronun özgüvenini yükseltmek için oldukça önemli. Ancak sezonun ortalarında orta sıralara oynayacağı düşünülen takımın artık bu 1 puanlara seviniyor olması hiç iyi bir durum değil.

Beşiktaş maçında yeni transferlerinden 3’ünü sahaya süren Akdeniz temsilcisi, bu 3 oyuncudan da iyi verim almayı başardı. Eğer bu oyuncular takıma olan uyumlarını kısa sürede sağlayabilirlerse Antalyaspor’un Süper Lig’de kümede kalma yarışında oldukça değerli olacaklardır.

Ancak Antalyaspor’un bu sezonu atlattıktan sonra gerçekten çok iyi bir kadro yapılanmasına gitmesi gerekiyor. Türk futbol tarihinin en sıra dışı şekilde göreve gelen teknik direktörü Nuri Şahin’in vizyonunda kümede kalma çabasından çok daha fazlasını barındırması gerekiyor.

Antalyaspor, Beşiktaş maçından çıkardığı 1 puan için oldukça değerli bir iş çıkarmış olsa da genel tabloya bakıldığında takım tam 8 maçtır sahadan galip ayrılamıyor. Birçok takımın form tutmaya başladığı bir dönemde artık her bir maç bir öncekinden çok daha kritik hale gelecek. Bu nedenle Antalyaspor’un performansını en kısa sürede üst seviyelere çekmesi gerekiyor.

Merkezin Gücü

Antalyaspor adına Beşiktaş maçının en iyi isimlerinden birisi Fernando Lucas Martins’ti. Beşiktaşlı Josef De Souza’nın çok yakın bir arkadaşı olan ve arkadaşıyla karşı karşıya gelen Brezilyalı hem savunmada hem de hücumda takımın en önemli parçalarından biri olmayı başardı.

Antalyaspor, bu maçta yararlandığı 3 transferinden de çok iyi verim aldı. Alassane Ndao gerçekten Beşiktaş’ı en çok tehdit eden oyunculardan birisiyken, Fernando da bahsedilen performansıyla değerli bir iş çıkardı. Luiz Adriano ise her ne kadar takım arkadaşlarına çok uyum sağlayamasa da yeni takımıyla çıktığı ilk maçında gol atmaya zaman zaman oldukça yakındı.