Antalyaspor Süper Ligin 13.Haftasında Göz Doldurdu

Antalyaspor futbol kulübü 1966 yılında kurulmuştur. Kulübün lakabı akreptir. Rengi ise kırmızı ve beyazdan oluşur. Süper Lig takımları içerisinde 9.sırada yer alan futbol kulübü Antalya şehrinin temsil edecek üstün başarıyı bu sezon rahatlıkla ortaya koyabiliyor. Süper Lig’de lider pozisyonunda hem futbol maçlarında hem de kız basketbol takımı ile ön plana çıkarıyor.

Antalyaspor’un pazar günü gerçekleştirdiği Karagümrük ile yapılan futbol müsabakası sonrası 4-2 galip gelerek şehrin ismini yeniden ön plana çıkardı. Voleybol, futbol, basketbol, hentbol ve yüzmede ön plana çıkmaya devam eden iller arasında yer alıyor. Antalyaspor’un son lig maçlarında ortaya koyduğu performans göz dolduruyor. Özellikle son 3 maçta yükselişi diğer spor kulüpleri tarafından da fark ediliyor.

Takımın Yüzü Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Güldü!

Antalyaspor Spor Toto Süper Lig’in henüz 10. haftasında iken Alanyaspor ile yapılan müsabakayı 3-2 kazanmıştı. 11.haftasında ise İstanbulspor ile yapılan müsabakayı 2-1 yenerek yeniden tribünleri havalandırdı. Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında ise Sivasspor ile yapılan deplasmanda 2-0 galibiyet kazanıldı. Son olarak Pazar günü gerçekleştirilen ve Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasına denk gelen Karagümrükspor ile yapılan müsabaka 4-2 kazanılarak son 3 maç üst üste galibiyet sevinci yaşanıldı.

Alınan son puanla beraberlikte 3 haftada 16. sırada iken 9.sıraya kadar yükselebilme fırsatını buldu. Yeni sezonla beraber 5 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 1 beraberliğe adım atan Antalyaspor Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Pazar günü Beşiktaş ile yeni bir karşılaşma yapacak.

Antalyada Yüzme ve Voleybol Branşında Umutlar Yeşerdi!

Antalyaspor’a bağlı yüzme takımından da güzel haberler geliyor. Geçtiğimiz gün Bolu’da düzenlenen 11 ve 12 yaş müsabakalarında Antalyaspor yüzme takımının oyuncuları derece elde edebildi. A4, A3 ve A2 barajlarını geçme fırsatı yakalayarak Aralık ayında Samsun’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılma fırsatını yakaladılar. Antalya’nın gururu olan bu iki sporcu Beste ile Lidya’nın Türkiye şampiyonasında ortaya koyacağı başarı ve performans merak ediliyor.

Futbolun yanında yüzmede kazanılan başarı ile beraber Antalyaspor’un voleybol takımından da müjdeli haber geldi. TVF kadınlar 2. Lig’in 8. grup mücadelesinde ön plana çıkarak Kepez belediyespor’u 3-1 yenilgiye uğrattı. Alınan bu galibiyetle beraber puan 12’ye yükseldi. Filenin akrepleri lakabı ile bilinen voleybol takımı Ligin henüz 6. haftasında iken zirveye oynamaya devam ediyor. Antalyaspor’un Karagümrük ile yapılan müsabakada ilk yarı 3-2 tamamlandıktan sonra son anda ikinci yarıda Güray Vural’ın attığı 2 gol ile maçın kazananı oldu. Maçın seyrini değiştiren ikinci yarıdaki Güray Vural’ın golleri ise güne damga vurdu.