Antalyaspor Stadına Corona Önlemi

Süper Ligin 26. Hafta maçlarından olan Fraport Tav Antalyaspor-Sivasspor maçı 16 Mart Pazartesi günü (yarın) Antalya’da oynanacak. Maçın oynanacağı Antalya Stadı corona virüsü önlemleri kapsamında dezenfekte edildi ve ilaçlandı. Corona virüsünün ülkemizde ilk vakasının 11 Mart tarihinde ortaya çıkmasının ardından virüsün yayılmasının önlenmesi için bütün lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Antalyaspor’un Sivasspor ile yarın oynayacağı maç da seyircisiz oynanan bir maç olacak.

Yarın oynanacak maç seyircisiz bir maç olmasına rağmen takım futbolcuları, hakemler ve takım personellerini korumak amacıyla Antalya Stadının ilaçlanma işlemi yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü çalışanları Antalya stadını corona virüsüne karşı ilaçladılar. Basın odası, anons odası, protokol tribünü, basın tribünü, hakem odaları, futbolcu soyunma odaları, yedek kulübeleri başta olmak üzere stadyumun tüm alanları ve tribünler ilaçlandı. 14 kişilik çalışma ekibinin büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği ilaçlama işlemi sonucu Antalya Stadyumu maça hazır durumu getirildi.

Antalyaspor’da Cezalı Futbolcu Yok

Antalyaspor yarın karşılaşacağı Sivasspor maçı ile ilgili son hazırlıklarını bugün tamamlayıp maç için kampa girdi. Antalyaspor’un Sivasspor maçına çıkacak kadrosunda cezalı futbolcusu bulunmuyor ama Bahadır ve Charles Antalyaspor’un sakatlığı devam eden futbolcuları olduğu için kadroda bulunmuyorlar.