Antalyaspor Sinan Gümüş’e Talip

Süper Lig’in ve Türk futbol tarihinin görmediği kadar radikal bir karara imza atarak, teknik direktörü Ersun Yanal ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına faal oyuncusu Nuri Şahin’i getiren Antalyaspor, bu kararından Nuri Şahin’in gösterdiği iyi performans sonrası oldukça memnun kaldı. Türk futbolunun gelmiş geçmiş en değerli oyuncuları arasında gösterilen ve kariyeri boyunca birçok büyük kulüpte dünyanın en önemli teknik direktörleriyle çalışan Nuri Şahin, idareciliğe soyunduktan sonra takımda ciddi bir oyun gelişimi sağlasa da kadronun kapasitesindeki kısıtlılıklar bu gelişimin net bir dönüt vermesini engelledi. Bu nedenle ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Antalyaspor’un ilk hedefinin ise Fenerbahçe’de kadro dışı olduğu için forma giyemeyen Sinan Gümüş olduğu iddia ediliyor.

Antalyaspor’dan Kanada Gümüş Takviye

2021/2022 sezonu şimdiden Süper Lig’de genç teknik direktörlerin damga vurduğu sezon oldu ancak bu genç teknik direktörlerden birisi olan Nuri Şahin’in hikayesi hepsinden çok daha farklıydı.

Aktif futbolculuk hayatını sonlandırmadan takımın başına sorumlu olarak görevlendirilen Nuri Şahin, futbolculuk kariyerinde olduğu gibi teknik direktörlük kariyerinde de ortaya bir vizyon koymayı başardı ancak kadronun kapasitesindeki sıkıntılar Antalyaspor’un daha başarılı olmasını engelledi.

Özellikle ön alan baskısı yapan rakipler karşısında problemler yaşayan takımın bu konudaki problemleri çözülebilmiş değil ancak Antalyaspor’un hücumda yaşadığı sorunlar da azımsanacak kadar az değil. Bu nedenle kadrosunu hücumcularla güçlendirmek isteyen Antalyaspor’un ilk hedefi ise sezon başında Fenerbahçe tarafından kadro dışı bırakılan Sinan Gümüş.

Geçtiğimiz sezon İtalya’dan Türkiye’ye geri dönen ve Fenerbahçe’ye imza atan Sinan Gümüş, vasat üstü bir performans sergilemiş ancak bu sezon Fenerbahçe’nin ikinci kez takımın başına getirdiği Vitor Pereira’nın planlarında yer almadığı için kadro dışı bırakılmıştı. Antalyaspor’un Fenerbahçe’nin kullanmadığı oyuncuyu kadrosuna katmak istediği iddia ediliyor.

Sinan Gümüş Kapalı Kutu

Antalyaspor’un ilgisiyle birlikte tekrar gündeme gelen Sinan Gümüş ile en önemli mesele ise kanat oyuncusunun fizik kondisyon konusunda nasıl bir seviyede olduğu.

Sinan Gümüş yaklaşık 6 aydan bu yana herhangi bir resmi maçta Fenerbahçe ile birlikte sahaya çıkmadı ve belki de daha önemlisi A Takım ile birlikte hiç antrenman yapmadı.

Bu nedenle kuvvetle muhtemel geriye giden fizik kalitesinin kaç ayda veya ne kadar vadede geriye getirilebileceği, gelirse de Sinan’ın takıma ne kadar uyum sağlayabileceği konusu oldukça şüpheli.

Eğer iddialar doğruysa Antalyaspor’un teknik sorumlusu Nuri Şahin, oyuncunun eksileri ve artıları ile alakalı olarak kuşkusuz gözlemlerde bulunmuştur ancak bu durumların gözden kaçması, zaten çok da iyi bir durumda olmayan Antalyaspor’un canının daha da sıkılmasına neden olabilir.

Antalyaspor, ikinci yarıda oynadığı ilk maçta Göztepe’nin konuğu olmuş ve çok kötü bir performans sergilediği maçtan 4-0 mağlup ayrılarak taraftarlarını üzerek Antalya’ya dönmüştü.