Antalyaspor Sezonu Açtı

Türkiye’nin en turistik bölgelerinden biri ve belki de ilki olan Antalya’nın futboldaki temsilcilerinden Antalyaspor, tıpkı şehir gibi baharda bir anda güzelleşen ve ilham bulan dinamiklere sahip olduğunu göstermeye devam ediyor. Milli Takım arasından dönüşte İzmir temsilcisi Altay’a konuk olan Kırmızı Beyazlı ekip, golcülerinin fark yarattığı maçta sahadan 2-1 galip ayrılarak yenilmezlik serisini 9, galibiyet serisini ise 4 maça çıkartmayı başardı ve üst sıralara doğru tırmanışını sürdürdü.

Havalar Güzel

Bu sezon Süper Lig’de en çok sancı çeken takımlardan birisi olarak nitelendirilen Antalyaspor adına soğuk kış günlerinden sonra gelen bahar günlerinin şehri ısıttığı gibi takımı da ısıttığını dile getirmek galiba yanlış olmaz.

Kırmızı Beyazlı ekip yeni transferlerinin doğrudan katkı sağlamasıyla birlikte çok başka bir takım haline geldi ve Altay karşısında aldığı galibiyetle birlikte yenilmezlik serisini 9 maça çıkartırken galibiyet serisini de 4 maça çıkardı.

Akdeniz temsilcisi bu ritmi yakalamışken lig 10 hafta daha uzatılmış olsa Antalyaspor’un şampiyonluğa dahi aday olabileceğini belirtmek yanlış olmaz. Takım gerçekten çok rahat bir şekilde galibiyete gidebiliyor ve Altay karşısında iyi oynamamış olmasına rağmen artık kalitesiyle fark yaratabilecek bir takım olduğunu da gösteriyor.

Pek tabii bu bağlamda sezonun Kırmızı Beyazlı takım adına en büyük kırılma noktasının takıma yapılan transferler olduğunu belirtmek gerekir. Altay karşısında oynanan maçta Luiz Adriano da Fernando Lucas Martins de yine en iyi günlerinden birer resital sundular.

Bu sonuçla birlikte kümede kalma adına yarışacağı tahmin edilen sezonda 9’uncu sıraya kadar yükselen Antalyaspor’un güncel formuyla mağlup edemeyeceği hiçbir takımın olmadığını belirtmek de abartı olmaz.

Süper Lig’in Fenerbahçe ile birlikte en formda iki takımından biri olan Antalyaspor adına bu başarının mimarlarından biri olan Nuri Şahin’in de ilk tecrübesi konusunda kendisine güvenenleri haklı çıkartan performansına ayrı bir parantezin açılması şart.

Avrupa Bileti

Antalyaspor’un son sezonlardaki en büyük başarısı Ziraat Türkiye Kupası’nda bir şekilde en ileri noktalara kadar gidebilen bir kültürü oluşturabilmiş olmasıydı. Bununla birlikte takım bu sezon kupaya veda etmekten kurtulamadı ve artık Avrupa bileti almanın tek yolu geriye kalan tüm maçlardan en iyi sonuçları alarak Avrupa potasına girebilmek.

Bu amaç uğruna çalışabilir ancak ulaşılması pek kolay olmayan bir amaç. Bununla birlikte takımın hem yenilmezlik hem de galibiyet açısından bu kadar iyi seriler oluşturması da aslında bu bağlamda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Antalya’nın ve Antalyaspor’un uzun yıllardır yaşadığı sıkıntıların hasarlarını atlatabilmek adına böyle bir peri masalı yazmaya gerçekten ihtiyacı var. Bahsi geçtiği gibi Kırmızı Beyazlı takımın bu formu birkaç hafta daha erken sağlanabilmiş olsaydı çok daha farklı bir tablodan konuşmak mümkün de olabilirdi ancak bu dakikadan sonra elden gelen en iyi performansın gösterildiğine dair inanç da Antalyaspor’u oldukça başarılı kılacaktır.