Antalyaspor N’Diaye’yi Düşünüyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Antalyaspor, gelecek sezonun kadro çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor. Kırmızı Beyazlı takım gelecek sezonun kadrosunu yapılandırırken alternatifleri de kaliteli bir şekilde arttırma niyetinde ancak bu alternatifler her an as oyuncular haline de gelebilirler. Basına yansıyan haberlere göre bir dönem Osmanlıspor, Galatasaray gibi takımlarda sergilediği performansla kendine hayran bırakan Badou N’Diaye Antalya temsilcisinin radarında. Bununla birlikte bu ismin geçiyor olmasının Fernando’nun olası transferiyle alakalı olduğuna da hiç kuşku yok.

Etki Bıraktı

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı ekiplerinden biri olarak sezonu tamamlayan Antalyaspor’da gelecek sezonun çalışmalarına aralıksız bir biçimde devam ediliyor.

Teknik Direktör koltuğunda Nuri Şahin’in oturmasının Antalya temsilcisine kattıklarının hesabı dahi tutulamaz. Bununla birlikte birçok oyuncu Şahin’in varlığı sayesinde bu takıma katılmak konusunda artık çok daha rahatlar. Örneğin takıma devre arasında katılan ve inanılmaz bir etki yaratan Fernando Lucas Martins tam olarak böyle bir isim. Bununla birlikte Brezilyalı oyuncunun sergilediği performansın devlerin radarına girmesi sonrasında Antalyaspor’un her türlü ihtimale karşı alternatifleri aradığını da unutmamak lazım.

Zira oyuncu her an kafası karışıp bir başka takıma gidebilir. Bu nedenle onun yerine en az onun kadar kaliteli bir isim alınması gerekiyor ve alternatifler de her türlü ihtimale karşı araştırılıyor. Bununla birlikte basında bu konuyla alakalı bir isimde yer alıyor.

O isimse Badou N’Diaye’den başkası değil. 2015/2016 sezonunda Norveç temsilcisi Bodo’dan 350 bin Euro karşılığında transfer edilen başarılı orta saha, 2 sezon sonra tam 7 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Türk futbolunun devi Galatasaray’a transfer olmuştu.

Galatasaray aynı sezonun ara transfer döneminde oyuncuyu 18 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle Stoke City’e gönderdi. Senegalli oyuncu İngiltere kariyeri süresince önce Trabzonspor sonra da Fatih Karagümrük formalarını kiralık olarak giydi ancak bu dönemlerdeki performansı ne Ankara’da ne de Galatasaray’da olduğu kadar parlak değildi.

Sivasspor Yarışta

Öte yandan basında yer alan haberlere göre Antalyaspor’un radarında olan oyuncuyla ilgilenen tek takım Antalyaspor da değil.

Bu sezon Türkiye Kupası’nı kaldırarak tarihinde bir ilki başaran ve gelecek sezona daha iddialı bir başlangıç yapmayı hedefleyen Sivasspor da N’Diaye’yi kadrosuna katmayı planlayan takımlardan birisi.

Bu bağlamda iki Kırmızı Beyazlı takımın transfer yarışında Antalyaspor’dan daha çok Sivasspor’un avantajlı olduğunu da belirtmek gerek. Zira Sivas temsilcisinin oyuncuyla daha erkenden iletişime geçtiği ve Antalyaspor’un da ilk olarak Fernando’yu kadrosunda tutmak istediği biliniyor.

Ancak N’Diaye eğer Fatih Karagümrük günlerinden daha çok Osmanlıspor veyahut Galatasaray günlerine yakın olduğu takdirde katkı sağlayabilecek bir oyuncu. Bununla birlikte her transfer bir risk ve N’Diaye de bu riskleri taşıyor.