Antalyaspor Ndao’yu Kadrosuna Kattı

Süper Lig’in ikinci yarısına çok kötü bir giriş yapan ve oynadığı 3 maçtan da puan kaybıyla ayrılan Antalyaspor, yaşadığı bu puan kayıpları nedeniyle 22’inci haftayı küme düşme hattında tamamlamıştı. İçinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte kadro kalitesinin düşüklüğü çok etkili olan Antalyaspor’da bu nedenle transferler yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amilton’u Konyaspor’a gönderen Akdeniz temsilcisi, Amilton’un ayrılığından doğan boşluğu Fatih Karagümrük forması giydiği dönemde gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken ve 3 milyon Euro karşılığında Al-Ahli’ye transfer olan Alassane Ndao ile kapattı.

Ndao Tekrar Türkiye’de

2019/2020 sezonunda katıldığı Fatih Karagümrük’ün 1.Lig’e yükseldiği kadroda da yer alan ve oldukça atletik, teknik bir oyuncu olan Alassane Ndao, takımının Süper Lig’deki ilk sezonunda gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı.

Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans sergilemesinde büyük katkısı olan Ndao, takımıyla birlikte çıktığı 38 maçta 11 gol ve 9 asistlik gol katkısı yapmıştı. Bu performansıyla Suudi Arabistan temsilcisi Al-Ahli’nin dikkatini çeken ve 3 milyon Euro bonservis bedeliyle Suudi Arabistan temsilcisinin yolunu tutan Ndao, Arabistan’da istediği ritmi yakalayamadı ve 13 maçta forma giydiği takımı için 1 gol ve 1 asist yapabildi.

Devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için çaba gösteren Antalyaspor’un radarına giren 25 yaşındaki Senegalli oyuncu, Amilton’un Konyaspor’a transfer olmasıyla birlikte Antalyaspor kadrosuna katıldı ve 6 ay aradan sonra Türkiye’ye geri dönmüş oldu.

Başarılı Bir Transfer

Alassane Ndao, Süper Lig’deki ilk sezonunda rüştünü oldukça iyi bir şekilde ispatlamış ve Karagümrük forması giydiği dönemde özellikle 3 Büyükler karşısında yaptıklarıyla oldukça dikkat çekmişti.

Senegalli oyuncu, sağ kanatta forma giymesine rağmen Karagümrük’ün geçen sezon attığı 20 gole direkt olarak katkı sağlamayı başaran bir oyuncuydu ve bu performansıyla özellikle Fenerbahçe’nin radarına girdiğine dair iddialar basında uzun süre yer almıştı.

Antalyaspor’un topu ileri taşımak, geçişlerde rakibi az adamla yakalamak istediği bir oyun tarzında oldukça etkili olma potansiyeline sahip olan Ndao’nun Antalyaspor’a transferiyle alakalı olarak olumsuz olarak nitelendirilebilecek tek durum satın alma opsiyonunun olmaması.

Bu opsiyonun koyulamamasında kuvvetle muhtemel Antalyaspor’un maddi durumu ve takımın küme düşme ihtimaline dair düşünceler yer alıyor ancak Ndao’nun transferinin oldukça başarılı bir transfer olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu sezon 18 maçta 830 dakika görev alan ve ne gol ne de asist katkısı yapamayan Amilton’un Konyaspor’a gidişini belki Amilton’dan da iyi sayılabilecek ve çok daha genç bir oyuncuyla kapatan Antalyaspor, takımın düzensiz veya etkisiz olduğu dönemlerde de hücumda Ndao’ya güvenebilir.

Skor konusunda oldukça mahir bir oyuncu olan ve bu bağlamda Antalyaspor’un yaşadığı gol atma krizini aşabilmesi için Ndao iyi bir seçenek olarak söylenebilir.