Antalyaspor Ligde Zirve Yarışını Değiştirdi

Antalya’nın Süper Lig temsilcisi olan iki takımından biri Fraport TAV Antalyaspor ligdeki özellikle son maçlarındaki yükselen performansı ile Antalyaspor taraftarlarını sevindiriyor. Ligdeki ara transfer döneminde de iddialı transfer ile kadrosunu güçlendiren Antalyaspor’un bu transferleri ile başarılı sonuçlar almaya başladı.

Antalyaspor ligin 26. Haftasının kapanış maçında pazartesi günü Demir Grup Sivasspor ile kendi sahasında karşılaştı. Antalyaspor bu maçta Sivasspor’u 1-0 yenerek hem 3 puanı aldı hem de ligin gidişatını değiştirmişti. Sivasspor süper ligin şampiyonluk yarışında iddialı olan takımlarından biriydi. Antalyaspor mağlubiyeti Sivasspor’un şampiyonluk yarışında yara almasına ve şampiyon olma ihtimalinin azalmasına sebep olmuştu.

Antalyaspor bu galibiyeti ile 30 puan ile ligde 11. Sırada yer alırken Sivasspor ise 49 puan ile 4. Sırada yer aldı.

Ligde Alt Sıralardan Yükselişe

Antalyaspor ligin ilk yarısında başarısız sonuçlar almış ve ligin ilk yarısı biterken ligde alt sıralarda bulunuyordu. Antalya temsilcisinin İlk yarıdaki performansı ligin ikinci yarısında da devam etseydi Antalyaspor ligde düşme bölgesinde yer alabilir ve sezon sonunda ligden düşebilirdi. Ligde ikinci yarısındaki maçlarda aldığı başarılı sonuçlar Antalyaspor’u düşme bölgesinden uzaklaştırdı.