Antalyaspor Kampı

 

Süper Ligin 30 puanla 11. Sıradaki takımı Fraport TAV Antalyaspor uzun bir aradan sonra 7 Mayıs’ta takım olarak antrenmanlara başlıyor. Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün sahibi olduğu Regnum Carya Otel’de kampa girecek olan Antalyasporlu futbolcular corona virüsü sebebiyle 52 gündür evde antrenman ve telekonferans antrenman yapıyorlardı. Kırmızı beyazlı futbolcular kampta sosyal mesafe kurallarına uygun olarak antrenman yapacaklar.

Antalyasporlu futbolular kamp için otele giriş yapmadan önce covid 19 testi yapılacak ve test sonuçlarından sonra otele giriş yapılacak. Kamp süresince de futbolculara belli zamanlarda covid 19 testi yenilenecek.

Kampta Covid 19 Kuralları

Kırmızı beyazlı takımın futbolcuları istedikleri takdirde kamp yaptıkları otele ailelerini de getirebilecekler. Futbolcular 2 ya da 3 kişilik gruplar halinde antrenman yapacaklar ve odalarında duş alacaklar. Regnum Carya Otel’de Antalyaspor Kulübü ve otel personeli dışında kimse konaklamayacak ve otel personeli de otelde kalacak. Yani Antalyaspor’un kamp yaptığı otelde bir çeşit karantina oluşturulacak. Futbolcular otele giriş yaptıkları anda corona virüsünden korunmak için hijyen kuralları ile ilgili bilgilendirilecek ve hijyen kurallarını anlatan bir broşür dağıtılacak.