ANTALYASPOR İLK MAĞLUBİYETİNİ ALDI

Salih kapsamında yapılan 3-0 hafta mücadelesi Antalya derbisine sahne oldu.  Fraport TAV Antalyaspor’un, Aytemiz Alanyaspor komik olmuş olduğu mücadelede, bulmuş olduğu fırsatlardan yararlanamayan Antalyaspor derbiden 4-0 mağlup ayrıldı.

  Derbi öncesi 2021 yılında mağlubiyet yaşamayan ekip Antalyaspor Antalya derbisinde aldığı sonuç ile 2021 yılının ilk mağlubiyetini yaşamış oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın 12 dakikasında gelişmiş olan ev sahibi Aytemiz Alanyaspor hücumunda Hasan Hüseyin ceza alanı sol tarafındaki David sana pasını gönderdi Davidson vurmuş olduğu sert şut yandan auta çıktı.

Karşılaşmada dakikalar 27 gösterirken Aytemiz Alanyaspor ekibinin yapmış olduğu atakta Fraport TAV Antalyaspor’un file bekçisi Boffin’in Alanyasporlu oyuncuya yapmış olduğu müdahale nedeniyle hakem var da inceleme yaptı ve inceleme sonucu penaltı noktasını gösterdi. Babacar’ın beyaz noktanın ardından bulmuş olduğu gol ile Alanyaspor 1-0 öne geçti.

Mücadelenin 39 dakikasında gelişmiş olan Aytemiz Alanyaspor hücumunda Mustafa ceza alanına girmeden bir şut çekti Boffin dan dönen top tekrar Mustafa’nın önünde kaldı ve Oyuncu topu ağlarla buluşturdu. Karşılaşmanın ilk devresinde başka pozisyon olmayınca ilk 45 dakika Antalyaspor’un 2-0’lık mağlubiyeti ile sona erdi.

İKİNCİ DEVRE

Maçın 46 dakikasında gelişmiş olan Antalyaspor hücumunda yetenekli oyuncu Veysel orta sahanın gerisinden iyi bir şut gönderdi. Kaleciden dönen meşin yuvarlak Gökdeniz’in önünde kaldı yetenekli oyuncu Gökdeniz’in yapmış olduğu vuruş kıl payı dışarıya çıktı.

Mücadelenin 58 dakikasında soldan gelişmiş olan Antalyaspor hücumunda içeriye kesilen ortada topa yükselmiş olan Naldo zayıf bir vuruş yaptı ve top kalecide kaldı. Mücadelenin 69 dakikasında gelişmiş olan Aytemiz Alanyaspor hücumunda Davidson tecrübeli oyuncu Nuri Şahin’den kapmış olduğu topu ceza alanının sol tarafında kat ederek şansını denedi.

Davidson’ın vurmuş olduğu şutta meşin yuvarlak Veysel’e çarpıp kornere çıktı. Mücadelenin 83 dakikasında sol taraftan gelişmiş olan Aytemiz Alanyaspor hücumunda orta yuvarlak yakınında Ceyhun’dan kapmış olduğu meşin yuvarlağı ceza alanına kadar getiren Efkan topu aşırttı ve ağlarla buluşturdu.

Atılan bu golle Antalyaspor karşılaşmada 3-0 geriye düştü.  Mücadelenin 90 dakikalık normal süresine eklenen 4 dakikada gelişmiş olan Aytemiz Alanyaspor hücumunda ceza alanının sol tarafında topla buluşan Efkan pasını Ceyhun’a aktardı. Boş pozisyonda kalan Chan topu ağlara gönderdi ve karşılaşmanın skorunu belirledi.