Antalyaspor İlk Emre Belözoğlu’nu İstemiş

Süper Lig’de belki de uzun bir süre daha rastlanılmayacak bir karara imza atarak aktif oyuncusu Nuri Şahin’i takımın başına getiren Antalyaspor, genç teknik adamla birlikte oyun anlamında gelişmeyi başarsa da skor anlamında geriye doğru durduramadığı bir gidiş olduğu da ortada. Bununla birlikte takımın güçlendirilmesi ve üst sıralara doğru tırmanabilmesi adına çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Antalyaspor takımının dergisine açıklamalarda bulunan Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’in açıklamaları ise Antalyaspor’un gündeminden daha da fazla konuşulacak nitelikte.

Kritik Açıklamalar

Bu sezonun ilk haftalarında teknik direktör değişikliğine giden ve Ersun Yanal yerine aktif bir şekilde futbol oynamaya devam eden Nuri Şahin’i getiren Antalyaspor’un bu kararı hem Türkiye’de hem de Dünya’da yankı uyandırmıştı.

Antalyaspor kariyerinden önce de Dünya çapında bir oyuncu olan ve birçok büyük kulüpte forma giyen Nuri Şahin, kariyerinin son demlerinde bir anda teknik direktör olarak yedek kulübesinde eşofmanları üstüne çekmişti.

Konuyla alakalı Antalyaspor’un kulüp dergisine açıklamalar yapan Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, Nuri Şahin’in takımın başına getiriliş süreciyle alakalı önemli ifadelerde bulundu. Ersun Yanal’ın takıma oynattığı oyunun kendileri tarafından razı olunmaması üzerine takımda teknik direktör değişikliğine gitme kararı aldıklarını dile getiren Çetin, ilk olarak şu sıralar Başakşehir’i çalıştıran Emre Belözoğlu’na teklif götürdüklerini itiraf etti.

Emre Belözoğlu ile çok centilmence bir görüşme yaptıklarını ve Emre Hoca’nın da kendilerine aynı centilmenlikle teklife teşekkür ettiğini ancak Göksel Gümüşdağ’a ve Başakşehir’e verilmiş bir sözünün olduğunu söylediğini belirten Aziz Çetin, bu nedenle iki taraf arasında anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Emre Belözoğlu’ndan sonra başka kimseyle görüşmediklerini ve ilk olarak zaten teknik direktörlüğe hazırlık yaptığını bildikleri Nuri Şahin ile görüşerek takımın başına geçmek konusunda ne düşündüğünü sorduklarını ifade eden Çetin, görüşmelerin olumlu ilerlemesiyle sürecin tamamlandığından bahsetti.

Futbolu bıraktıktan sonra çalışacağı teknik ekibini bile belirlemiş olan Nuri Şahin’in şu andaki teknik ekibinin de bu şekilde oluştuğunu dile getiren Çetin, Nuri Şahin’in takıma ve camiaya bir hava getirdiğine dikkat çekti.

Dünya Yıldızı Nuri Şahin

Nuri Şahin’in takımın başına geldiği günden bu yana camianın, şehrin ve takımın havasının değiştiğini dile getiren Antalyaspor Başkanı, kulüpteki tüm personellerin mutlu olduğunu ve oynatılan sempatik futbol sayesinde Antalyaspor’un daha çok izlenen bir takım haline geldiğini ifade etti.

Nuri Şahin’in bir Dünya Yıldızı olduğunu belirten Çetin, bu durumun Antalyaspor adına da bir avantaj oluşturduğunu ve Nuri Şahin’in bağlantılarının takımın menfaatlerine olduğunu belirtti. Geçmişte Antalyaspor forması giyen Samuel Eto’o gibi bir oyuncunun yarattığı etkinin Nuri Şahin’in gelmesiyle birlikte tekrar oluştuğunu savunan Aziz Çetin, Antalyaspor sanki teknik direktör değiştirmek yerine yıldız bir oyuncuyu takıma katmışçasına mutluluk yaşandığını belirterek hocasına destek verdi.