Antalyaspor Hocasını Bırakmıyor

Bu sezon Süper Lig’de çok sıkıntılı dönemlerden geçtikten sonra şu sıralar tam olarak peri masalı yaşayan Antalyaspor’da gündemin ilk maddesinde teknik direktör Nuri Şahin ile alakalı basına yansıyan haberler yer alıyor. Tarihinin en kötü performanslarından birini sergileyen Galatasaray’da bu durumdan kaynaklı olarak Burak Elmas’ın ibra edilmemesi sonrasında başkanlığa aday olduğunu açıklayan Metin Öztürk’ün gelecek sezona dair Nuri Şahin ile söz kestiği iddia edilmişti. Bu iddiaların daha da yüksek sesle ifade ediliyor olması Antalya temsilcisinin yönetim kurulunu kızdırdı ve 14 Nisan tarihinde çok sert bir açıklamayla bu iddialar yalanlandı.

Uzun Vadeli Başarı Planları

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında oldukça sıkıntılı dönemlerden geçtikten sonra ikinci yarıda sergilediği performansla taraftarları ve futbolseverleri büyüleyen bir Antalyaspor’dan söz etmek mümkün.

Kırmızı Beyazlı takımda bu başarının en büyük mimarlarından biri olan Nuri Şahin, genç yaşı, futbol bilgisi, modern futbolun içerisinden gelen bir teknik adam olması ve Antalyaspor camiasına duyduğu bağlılık gibi faktörler nedeniyle çok seviliyor.

Öte yandan genç teknik adamın gösterdiği başarılı performans her gün bir başka takıma yakıştırılmasına neden oluyor. Bununla birlikte birkaç günden beri basına yansıyan haberler Nuri Şahin ile Galatasaray arasında bir yakıştırmadan daha çok söz kesmeye dair iddiaları içeriyordu.

İddialara göre Burak Elmas’ın ibra edilmemesi sonrasında başkanlık seçimine hazırlanan ve adaylığını da açıklayan Metin Öztürk, başkanlığa seçilmesi durumunda gelecek sezona Nuri Şahin’le başlayacaktı.

Bununla birlikte bu iddiaların daha da artmasına karşı tepki gösteren Akdeniz temsilcisi, Şahin ile 5 yıllık bir sözleşme imzalandığını hatırlattı ve genç teknik direktörle birlikte başarıya ulaşabilmek adına bir yapılanmaya gidildiğinin altını çizdi.

Şahin’in gelecek sezon Galatasaray’ı yöneteceğine dair iddiaları kesin bir dille yalanlayan Kırmızı Beyazlı takım bu iddialarla alakalı çok sert ifadeler de kullandı ve konuyu kapattı. Bu açıklama ve Nuri Şahin’in takımın başında kalacağına dair teminat en çok Antalyaspor’un Kırmızı Beyazlı taraftarlarını memnun etti.

Yeni Bir Soluk

Geçtiğimiz sezondan bu yana tartışmalı bir konumda olan Ersun Yanal ile sezonun ilk haftalarında yolları ayıran Antalyaspor, futbol tarihimizde pek rastlanmayan bir karara imza atarak Nuri Şahin’i teknik sorumlu olarak göreve getirmişti.

Bu karar birçok açıdan tartışılmaya hâlâ devam ediyor. Bununla birlikte bu tartışmaların hangi tarafında olursa olsun fark etmeksizin herkesin kabul ettiği gerçek Nuri Şahin’in gerçekten çok başarılı olduğu.

Bu gibi yakıştırmalar ve iddialar çiçeği burnunda teknik adam başarılı performans sergilemeye devam ettikçe de sürecek. Öte yandan daha çok kısa bir süre önce kendine dair açıklamalarda bulunan genç teknik adam da Antalyaspor tribünlerini tamamen doldurmadan hiçbir yere gitmek istemediğini dile getirerek uzun vadede de Kırmızı Beyazlı takımda yer alacağını ifade etmişti.