ANTALYASPOR GÜÇLÜ RAKİBİ KARŞISINDA KAYBETTİ

Nuri Şahin ile Antalyaspor süper lig de 13. Hafta karşılaşmasında deplasmanda Hatayspor ‘a konuk olan takım sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.

Antalyaspor deplasmanda rakibine 3 – 1 ile kaybederek süper lig de iki maç sonunda sahadan mağlubiyet ile ayrılan taraf oldular.

Zorlu karşılaşmada Antalyaspor ‘un tek golünü 45 + 3 dakikada P. Mukairu kaydetti.

MİLLİ ARA SONRSINA MAĞLUP BAŞLADI

Antalyaspor zorlu karşılaşmaya Boffin, Bünyamin, Veysel, Kudriashov, Güray, Naldo, Poli, Mukairu, Doğukan, Fredy ve Amilton ile başladılar.

Antalyaspor zorlu karşılaşmayı kaybetmiş olsalar da gene de ileriye iyi bakmaları gerekiyor enseyi hemen karartmalarına gerek yok diye biliriz. Nuri Şahin ‘İn takımı önce ki teknik adam Ersun Yanal’dan daha keyifli ve izlenmesi güzel karşılaşmalar çıkaran oyuncu grubu ile sahada oluyorlar.  İlk olarak genç teknik adam Nuri Şahin ‘İn kadroda özellikle savunmada ki isimlerin stoperlerin gençleşmesi gerekmekte. özellikle  Kurdyashov ve Boffin ikilisini yıllardır izliyor ve vasatın altında kalan işimler oldular ki hazır yabancı sınırı da varken genç teknik adam Nuri Şahin’in devre arasında savunmada yapacağı değişiklikler ile takımına farklı bir hava kata bilir.

Kırmızı beyazlı ekip Antalyaspor süper lig de 13. Hafta da karşı karşıya geldikleri zorlu Hatayspor deplasmanda rakibine göre ilk yarıya hızlı ve etkili başlayan taraf oldular diye biliriz.

Savunmada iyi kapanan taraf olan Antalyaspor hücuma çıktıklarında ise kısa süre içerisinde rakip yarı sahaya çıkarak rakip kalede etkili pozisyonlara girdiler diye biliriz.

İyi başladıkları ilk yarı da atamayana atarlar futbolun yazılı olmayan kuralı gerçekleşmiş oldu diye biliriz.

Rakip kalede daha çok pozisyonun içinde olan kırmızlı beyazlı takım Antalyaspor özellikle P. Mukairu ile çok net 2 gol pozisyonlarından yararlanamadan geri döndüler.  Üst üste yakalanan pozisyonlar sonrasında deplasman ekibi genç sağ beki Bünyamin’ in yaptığı geri pas ta ki hatası ile 1 – 0 geri düştüler.

ANTALYASPOR YETERLİ SAYIDA GOL ATAMADI

İlk yarı bitti derken girdiği gol pozisyonlarından yararlanmadan çıkan P. Mukairu direkten dönen top önüne düşünce sadece topu boş kaleye yuvarlaması kalmıştı ki bunu da başara bildi.  İlk yarıya geri de girecekler derken Antalyaspor buldukları gol ile beraberliği yakalasalar da ikinci yarıda Hatayspor ‘un hücumda ki etkili oyununa engel olamadılar.

İkinci yarı da daha kontrolü oyun oynamak isteyen Antalyaspor istediklerini sahaya yansıtamadılar. Genç teknik adam Nuri Şahin’ in de oyuncu değişiklikleri ile oyuna müdahale etmek istese de rakibin gollerine engel olamadılar.

Sahadan mağlup ayrılan Antalyaspor 15 puanda kalarak 13. Haftayı diğer karşılaşmaların sonuçlarına bakmadan 14. Sırada yer almış oldular.

Gelecek hafta süper lig de ise kırmızlı beyazlı ekip Antalyaspor komşusu Alanyaspor ile kendi sahasında karşı karşıya gelecekler.