Antalyaspor Gözünü İç Transfere Dikti

Spor Toto Süper Lig’de teknik direktör Nuri Şahin önderliğinde özellikle son haftalarda destan yazan Antalyaspor, yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başladı.

Fraport TAV Antalyaspor için Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu unutulmaz hikayeleri içinde barındırıyor. Sezona tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal önderliğinde başlayan Fraport TAV Antalyaspor, ne yazık ki çok da başarılı bir grafik çizememişti.

Üst üste alınan puan kayıplarından sonra Spor Toto Süper Lig puan sıralamasının alt basamaklarına kadar inen kırmızı beyazlı ekibimiz, çareyi teknik direktör değişikliğinde bulmuştu.

Türkiye’nin en tecrübeli ve başarılı teknik direktörlerinden biri olan Ersun Yanal’ın yerine gelmesi beklenen ismin de yine en az onun kadar kariyerli biri olması bekleniyordu. Ne var ki Fraport TAV Antalyaspor yönetimi bir büyük sürpriz yaparak görevi kulübün sözleşmeli futbolcusu olan Nuri Şahin’e vermişti.

Kariyerinde Avrupa’nın dev kulüplerinde çok önemli teknik direktörlerle çalışan Nuri Şahin, oralarda kazandığı tecrübeleri aktarmak için göreve soyundu ve Akdeniz temsilcimizin unutulmaz Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu macerası da böylece başlamış oldu.

Antalyaspor Sezonu Muhteşem Bitirdi

Her ne kadar teknik direktör Nuri Şahin ile birlikte ilk haftalarda ritim tutturmakta zorlanmış da olsa Fraport TAV Antalyaspor için sezonun hikayesi devre arası transferlerle şekil değiştirdi.

Çiçeği burnundaki teknik direktörünün verdiği listeyi elinden geldiğinde takviye etmeye çalışan Fraport TAV Antalyaspor yönetimi Luiz Adriano ve Fernando başta olmak üzere kilit hamleler yaptılar.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun sonuna geldiğimizde ise kırmızı beyazlı takımımız, teknik direktör Nuri Şahin liderliğinde oynadığı son 16 maçta 1 kez bile mağlup olmayarak muhteşem bir seri yakaladı ve gelecek sezona büyük bir umut taşıdı.

Çalışmalarda İlk Hedef İç Transfer

Önümüzdeki sezonun kadrosunu kurmak için lig biter bitmez çalışmalara başlayan yönetim ilk olarak teknik direktör Nuri Şahin’in takımda tutmak istediği futbolcularla görüşmelere başladı.

Birçok farklı takımdan teklifler almasına karşın önümüzdeki Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 Sezonu’nda da Fraport TAV Antalyaspor çatısı altında kariyerini sürdürmesini beklediğimiz Nuri Şahin, sözleşmesi bitecek olan Hakan Özmert, Naldo, Ruud Boffin ve kiralık olarak takıma büyük katkı sunan Haji Wright hakkında kararını verdi.

Buna göre Haji Wright’ın mutlak suretle kadroda tutulmasını isteyen genç teknik direktör, aynı şekilde takıma büyük katkı sunan kaptan Hakan Özmert için de olumlu rapor kullandı.

Belçikalı file bekçisi Ruud Boffin ise ne yazık ki kırmızı beyazlı kulübümüzün kendisine sunduğu sözleşme uzatma teklifini iddialara göre geri çevirdi. Uzun yıllardır Türkiye’de bulunan Ruud Boffin’in Antalya formasıyla çıktığı 141 maçtan sonra sezon sonunda ülkesine dönmeyi düşündüğü bildirildi.

Öte yandan Naldo ile de sözleşme yenileme görüşmelerinin sürdüğü ve tarafların tıpkı Hakan Özmert’te olduğu gibi anlaşmaya yakın oldukları iddia edildi.

Bu görüşmeleri tamamlamasının ardından takımımızın kadroya katılacak oyuncuları belirlemesi bekleniyor.