Antalyaspor Gomis’e Talip

2021/2022 sezonuna Ersun Yanal yönetiminde başladıktan sonra gelen kötü sonuçlar ve yaşanan anlaşmazlıklar sonucu tecrübeli teknik adamla yollarını ayıran ve çok radikal bir karar alarak Nuri Şahin’i takımın başına getiren Antalyaspor, oyundaki güçlenmeye rağmen skor anlamında istediklerini yapamadı ve küme düşme hattına geriledi. Bu kötü sonuçlarda özellikle kadronun zayıflığı etkili olurken, Antalyaspor Yönetimi de bu bağlamda harekete geçerek ara transfer döneminde önemli isimlerle kadrosunu güçlendirdi. Bununla birlikte gol hatlarında ciddi problemler yaşayan ve kadrodaki golcülerden istediği verimi alamayan Antalyaspor’un gündemine gelen son ismin Bafetimbi Gomis olduğu iddia ediliyor.

Antalyaspor’un Gol Sorunu

Ersun Yanal yönetiminde başladığı 2021/2022 sezonunda bir önceki sezon teknik adamıyla yaşadığı problemleri aşamayan ve yeni bir sayfa açmak isteyen Antalyaspor Yönetimi, Ersun Yanal ile yollarını ayırmış ve takımda forma giyen Nuri Şahin’i teknik direktörlüğe getirmişti.

Nuri Şahin yönetiminde oyun anlamında oldukça iyi bir gelişme kaydeden Antalyaspor, bu gelişimi uzun bir süreden bu yana sonuçlara yansıtamadığı için çok fazla puan kaybetti ve küme düşme hattına kadar geriledi.

Kırmızı Beyazlılar, son 7 maçın hiçbirisinde sahadan galibiyet sevinci yaşayarak ayrılamazken, bu kötü gidişatta en çok etkili olan faktörlerden birisi de takımın kadro kalitesindeki düşüklük ve beceri eksikliği olarak öne çıktı. Özellikle golcü anlamında çok uzun bir süredir takımdan kopuk bir oyuncu gibi davranan Haji Wright dışında net bir gol tehlikesi yaratacak oyuncusu olmayan Antalyaspor, bu nedenle gol yollarına bir ekleme daha yapmak istiyordu.

Ligi Tanıyan Oyuncu

Bu bağlamda çalışmalarına devam eden Antalyaspor Yönetimi’nin gündemine gelen son isim ise Galatasaray’da forma giydiği dönemde gol krallığı yaşayan ve sonrasında Suudi Arabistan temsilcisi Hilal’e transfer olan Bafetimbi Gomis oldu.

Gomis’in takımıyla olan sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte artık bedelsiz bir oyuncu olmasının avantajını kullanmak isteyen Kırmızı Beyazlılar, ligin altını üstüne getirmiş ve tam 29 gol atarak gol kralı olmuş tecrübeli oyuncuyu bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katarak yaşadığı bitiricilik problemlerini aşmayı hedefliyor.

Ancak bununla birlikte Antalyaspor’un Bafetimbi Gomis ile alakalı önünde çok büyük bir engel var. O da Gomis’in eski kulübü Galatasaray ile ciddi bir şekilde görüşüyor olması. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılarak gündemi değerlendiren Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın da teyit ettiği bilgiye göre sözleşmesi biten Gomis, hiçbir zaman bağlarını koparmadığı eski kulübüne geri dönmek istiyor.

Antalyaspor cephesinin Gomis ile temasa geçerek oyuncuya resmi teklifini sunduğu iddia edilirken, Bafetimbi Gomis’in ilk olarak Galatasaray ile görüşme yapmak istediği ve eğer Galatasaray ile anlaşamazsa Antalyaspor’un teklifini değerlendireceği konuyla ilgili çıkan haberlerde yer alan detaylar arasında.

36 yaşındaki oyuncunun transfer sezonu bitmeden Türkiye’ye ve Süper Lig‘e dönmesi beklenirken, hangi kulüpte forma giyeceği ise 2 hafta içerisinde netleşmiş olacak.