Antalyaspor Golcüleriyle Güldü

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği performansla birlikte ligde bambaşka bir noktaya gelen Antalyaspor, Milli Takım arasından dönüşte oynadığı maçta kümede kalma mücadelesi veren Altay’a konuk oldu. İzmir temsilcisinin sahasında oynanan maçta iki takım da istediği performansların çok uzağında kalırken sahadan 1-2 galip ayrılan Antalyaspor adına bu galibiyeti getiren faktör kadro kalitesinde ve golcülerin bitiriciliğindeki farktı.

Kalitenin Getirdikleri

Bu sezon Süper Lig’in en farklı takımlarından biri haline gelen Antalyaspor adına peri masalı hız kesmeden devam ediyor dense yeridir.

Kırmızı Beyazlı takım devre arasında yaptığı transferlerin direkt olarak katkı sağlaması sayesinde kümede kalma mücadelesi verdiği sezonda orta ve hatta üst sıraları hedefleyen bir takım haline geldi. 2 Nisan tarihinde oynanan maçta Altay’ın konuğu olan Akdeniz temsilcisi, sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılarak üst üste 4’üncü galibiyetini aldı ve yenilmezlik serisini de 9 maça çıkartarak iddialı gidişatını korudu.

İzmir’de oynanan maçta her iki takım da beklentilerinin çok altında kalan performanslar sergilediler. Bununla birlikte Antalyaspor adına golcülerin fark yarattığı bir müsabakanın geride kaldığını da dile getirmek yanlış olmaz. Haji Wright’ın 1 gol ve 1 asistle yıldızlaştığı maçta diğer golün sahibi de devre arasında kadroya katılan dünyaca ünlü golcü Luiz Adriano oldu.

Bu sonuçla birlikte 31’inci hafta sonunda puanını 44’e yükselten Antalyaspor 9’uncu sıraya kadar yükselmeyi başardı. Üst sıralara iyiden iyiye yaklaşan Akdeniz temsilcisi hedefi doğrultusunda emin adımlarla devam ediyor.

Kabul Edilebilir

Öte yandan Antalyaspor’un bu süreci en iyi noktada tamamlamak için sahaya çıkıyor olması Altay maçı gibi maçların da varlığını gerektiriyor. Takım ateş hattıyla arasına ciddi bir mesafe koyduktan sonra artık üst sıraları hedefleyen bir ekip haline geldi ve bu süreçte bazen kötü performansların gösterilmesi de kabul edilebilir.

Altay karşısında oynanan maçta çok daha erken sonuç elde edebilecekken işi biraz da kendi kendine zora sokan Kırmızı Beyazlı takım adına bu gibi yol kazalarının olması da normal. En azından bir 90 dakika içerisinde tüm problemler çözülebildi ve hem yenilmezlik serisine hem de galibiyet serisine bir çentik daha atılmış oldu.

Sezonun ilk yarısında gösterilen performanstan ve hatta ikinci yarının belirli bir kısmından sonra kimse Antalyaspor’un ligin son dönemecine gelindiğinde üst sıraları hedefleyebilecek bir takım olacağını tahmin edemezdi.

Ancak Nuri Şahin’in takımı yeni transferlerin de doğrudan katkısı sayesinde çok iyi bir yükseliş yakaladı ve ligin en formda takımı olmayı başardı. Bu bağlamda Akdeniz temsilcisinin ara transfer döneminin şampiyonu olduğunu da dile getirmek gerekir.

Kırmızı Beyazlı takım ligin 32’inci haftasında kendi sahasında Hatayspor gibi zorlu bir rakibi ağırlayacak. Bununla birlikte takımın iç sahada gösterdiği performans da Antalyasporlu taraftarların tribünleri doldurmasına yardımcı olacaktır.