Antalyaspor Genç Oyuncusunu Elinde Tuttu

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla küme düşme hattından uzaklaşmak bir yana dursun Avrupa kupaları hesabı yapabilecek bir takım haline gelen Antalyaspor’da güzel gelişmeler yaşanıyor. Kırmızı Beyazlı takımın altyapısında oynayan ve kendi neslinin en yetenekli oyuncularından birisi olarak gösterilen Emre Uzun’a gösterilen ilginin farkında olan Akdeniz temsilcisi, genç yeteneği ile profesyonel sözleşme imzaladı ve Dünya devlerinin peşinde olduğu oyuncusunu elinde tutmayı başardı.

Parlak Yetenek

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı süreçler geçirmiş olmasına rağmen ikinci yarıda gösterdiği performansla geçmişe sünger çeken bir Antalyaspor olduğu kesin.

Kırmızı Beyazlı takım ilk yarının çeşitli dönemlerinde küme düşme hattında yer alan bir takımken sistemin oturması ve ara transfer döneminde kadroya eklenen oyuncuların katkısıyla şahane bir yükseliş yakaladı.

Güncel olarak ligin en formda ekiplerinden biri olan Antalyaspor’da aynı zamanda geçtiğimiz gün çok güzel bir gelişme yaşandı. Ajax, Bayern Münih gibi Avrupa devlerini peşine takan ve takımın altyapısında forma giyen Emre Uzun ile profesyonel sözleşme imzalandı.

2005 doğumlu gurbetçi oyuncu kendi neslinin en parlak isimlerinden biri olarak gösteriliyor ve bahsi geçtiği gibi birçok Avrupa devi tarafından da yakın bir şekilde gözlem altında tutuluyordu. Yetenekli oyuncunun bu durumunun farkında olan Akdeniz temsilcisi doğru zamanda doğru müdahaleyi yaptı ve Emre Uzun ile profesyonel sözleşme imzalandığını açıkladı.

2025 senesinin Haziran ayına kadar Antalyaspor forması giyecek olan 16 yaşındaki oyuncunun sözleşmesinde çift taraflı 2 senelik sözleşme uzatma opsiyonu bulunuyor. 2019/2020 sezonunda o dönemki adıyla Osmanlıspor olan Ankaraspor’un altyapısından Antalyaspor altyapısına transfer olan Emre Uzun, geçtiğimiz sezonun başında da U19 takımına yükseltilmişti.

U19 Süper Lig’inde 24 maça çıkan yetenekli sol ayak, bu maçlarda 8 gol atarak oldukça dikkat çeken bir performansa imza atmayı başardı.

İşin Mutfağı

Öte yandan Emre Uzun’un kendisini Bayern Münih, Ajax gibi takımlar takip ediyorken Antalyaspor’da kalmayı tercih etmesi, Kırmızı Beyazlı takımda oluşturulan projeye duyulan inancın da bir göstergesi.

Türk futbol tarihinin en önemli oyuncularından biri olan Nuri Şahin’i teknik sorumlu olarak görevlendirdikten sonra başarılı bir performans sergileyen Antalyaspor’da Şahin’in kulübe kattığı vizyonun etkileri bu gibi müdahalelerde hissediliyor.

Takımın genç oyuncuları Akdeniz temsilcisinde gelişebileceklerini ve kendilerine değer verileceğini hissediyor. Avrupa’nın birçok devinde top koşturan Nuri Şahin, uzun süre en üst seviyede futbol oynamanın avantajlarını yaşıyor.

Çok geniş bir bağlantı ağına sahip olan genç teknik adam bu sayede oyuncularını ikna edebilecek hamleleri yapmayı da başarabiliyor. Antalyaspor ile birlikte uzun vadeli bir hedefe doğru yelken açan Nuri Şahin aynı zamanda oyuncu gözü de iyi olan bir teknik adam olarak mutlaka Emre Uzun’un kişisel gelişimine ayrı bir ihtimam gösterecektir.