ANTALYASPOR EVİNDE 2-0 KAZANDI

Antalyaspor kendi evinde ağırladığı Kayserispor’u 2-0 mağlup ederek maçı kazandı. Süper Lig’in 13. haftası kapsamında Antalyaspor – Kayserispor karşılaşması Antalya’da oynandı. Kendi evinde rakibi Kayserispor’u ağırlayan Antalyaspor 2-0 skor ile galibiyeti göğüsledi.

ANTALYASPOR EVİNDE MUTLU

Kendi sahasında Kayserispor’u ağırlayan Antalyaspor 2-0’lık galibiyetten oldukça memnun. Beraberlik olarak sonuçlanabilecek bir maç yaşandı aslında. Kayserispor’un beraberlik getirdiği 2 golü de VAR sistemi ile incelendikten sonra iptal edildi.

Maçın 37. dakikasında ev sahibi takım Antalyaspor Amilton‘un vurduğu top ile ilk golünü aldı. Maç 1-0 olarak devam ediyordu. Antalyaspor ilk golü ile rakibine psikolojik zorluğu vermeyi başarmıştı. Atılan bu ilk golün ardından, tam 3 dakika sonra Akdenizli ekip Antalyaspor ikinci gol pozisyonunu bulmuştu. Bu fırsatı asla geri çevirmeyen Antalyaspor ikinci golü Bünyamin Balcı’nın pasıyla Fredy’nin ceza sahası dışından vurduğu top Kayserispor’un kalesini havalandırmaya yetti.

Antalyaspor 3 dakika arayla attığı 2 gol ile 2-0 önce geçti. Kayserispor ilk yarıda hiç gol atamadı ve ilk yarı Antalyaspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile bitti.

VAR MÜDAHELESİ

Ev sahibi takımın attığı bu iki gol ile Kayserispor telaş yaptı ve oyunu döndürebilmenin yollarını aramaya başladı. İlk yarı Antalyaspor‘un 2 golüyle beraber kapandı. Ev sahibi takım 2-0’lık üstünlük ile araya girdi. Kayserispor ikinci yarıda Pedro Henrique ile maçın 65. ve 70. dakikasında 2 gol pozisyonu bulmuştu.

Maç 70. dakikada eşitlenebilir ve farklı bir süreç başlayabilirdi. Fakat Kayserispor’un 5 dakika ile attığı iki gol de VAR incelemeleri sonucunda maçın hakemi Ümit Öztürk tarafından iptal edildi. Böylelikle 2-2 olan eşitlik bir anda 2-0′ a düştü ve galibiyet Antalyaspor’un oldu.

Antalyaspor bu galibiyetin ardından aldığı 3 puan ile beraber Süper Lig puanını 17’e yükseltti ve sıralaması 12 oldu. Rakip takım Kayserispor ise 10 puanla 18. sırada kaldı.

MAÇIN İLK 11’LERİ

Antalyaspor; Boffin, Bünyamin Balcı, Veysel Sarı, Naldo, Kudriashov, Nuri Şahin, Fredy, Sam, Podolski, Amilton, Jahovic 11’i ile çıktı.

Kayserispor; Doğan Alemdar, Miguel Lopes, Kolovetsios, Sapunaru, Aziz Eraltay, Kvrzic, Attamah, Lennon, Fernandes, Pedro Henrique, Alibec 11’i ile başladı.

Antalyaspor bu galibiyetin ardından aldığı 3 puan ile beraber Süper Lig puanını 17’e yükseltti ve sıralaması 12 oldu. Rakip takım Kayserispor ise 10 puanla 18. sırada kaldı.