Antalyaspor ‘’ Evde Kal’’ Diyor

Covid-19 virüsünün yayılmasının önlenmesi için Fraport TAV Antalyaspor futbolcuları da farkındalık yaratmak için ‘’Evde Kal’’ çağrısı yaptılar. Ülkemizde 11 Mart tarihinde ilk vakanın tespit edilmesiyle yayılan covid-19 virüsüne karşı Antalyasporlu futbolcular çektikleri videoları sosyal medya hesaplarından paylaşarak herkese evden çıkmamalarını istediler. Covid-19’un yayılması ve virüs sebebiyle ölümlerin tüm dünyada hızla devam ediyor ve durdurulamıyor.

Süper Lig maçlarının ertelenmesi ile futbolcuların antrenmanlarına da ara verildi ve futbolcular da evlerinden çıkmadıklarını paylaşımında belirttiler.Covid-19 virüsüyle mücadelede yapılması gereken en önemli korumanın hijyene dikkat etmek ve evden dışarı çıkmayıp kişisel izolasyon yapmak olduğunu anlatan Antalyasporlu futbolcular birçok kişi tarafından izlendi.

#Evdekal ve #BizAntalyasporluyuz Etiketleri

Futbolcular sosyal mesaj içeren videolarını #evdekal ve #BizAntalyasporluyuz etiketiyle paylaştılar. Antalyaspor takımının kaptanı Yekta Kurtuluş paylaşımında bu virüsü yenmek için evde kalınmasını ve bir takım halinde bu covid-19 virüsünün üstesinden gelinebileceğini söyledi. Eren Albayrak da gelecekteki güzel günlerimiz için evde kal paylaşımı yaptı. Hakan Özmert ise kişisel hijyene dikkat çekerek ellerin sıklıkla yıkanmasını ve evden çıkılmamasını söyleyerek evden çıkılmamasını paylaşarak evde kal dedi.