Antalyaspor Devre Arasında Hazırlıklarını Sürdürüyor

Fraport TAV Antalyaspor, teknik direktörü Nuri Şahin önderliğinde Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısına hazırlanıyor.

Kırmızı Beyazlı takım, Spor Toto Süper Lig’de kötü başladığı ilk yarıda sonlara doğru toparlanma trendine girmiş ve galibiyetler almıştı.

Özellikle Nuri Şahin’in takımın başına geçmesi ve yeniden yapılanma sürecine geçilmesiyle camiaya farklı bir hava gelmişti. Futbolculuk kariyerinde oynadığı kulüpler bakımından Türk futbolunun açık ara en büyük yıldızı olan Nuri Şahin, teknik direktörlük kariyerinde de ışık veren bir performans sergilemişti.

Bu performansını ikinci yarıda da göstermek isteyen Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, bu günlerde takımını hem ikinci yarıya hem de Beşiktaş ile oynanacak TFF Süper Kupa maçına hazırlıyor.

Antalyaspor Teknik Direktöründen İlk Yarı Değerlendirmesi

antalyaspor

Fraport TAV Antalyaspor’un hazırlıklarını sürdürdüğü Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde basın mensuplarını ağırlayan Nuri Şahin, samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette içtenlikle geçtiğimiz sezonun ilk yarısını yorumladı.

Kendileri için pozitif geçen bir süreci atlattıklarını belirten çiçeği burnundaki teknik direktör, sahada genel olarak istediklerini gördüğünü anlattı.

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü, takıma yeni bir sistem getirdiklerini ve bu süreçte bazı futbolcuların yeni düzene uyum sağlamakta zorlandığını söyledi. Buna ek olarak ise bu durumun normal olduğunu da eklemeyi ihmal etmedi.

Bu sezon içinde en çok üzüldüğü karşılaşma olarak ise Kasımpaşa maçından bahsetti. Hatırlanacağı üzere Kırmızı Beyazlılar, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de çok zor günler geçiren Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalmış ve rakibine hiç yoktan 2 puan vermişti. Eğer bu maçta galip gelinseydi, Antalya temsilcisi sıralamada 2 basamak daha atlayabilirdi.

Buna karşın Nuri Şahin’in öğrencileri o maçta hayli yorgun görünmüşlerdi. Yaptığı açıklamada bunun fiziksel yorgunluktan ziyade zihinsel bir yorgunluk olduğunu belirten Şahin, bu durumu aşmak için de çalışmalar yaptıklarını aktardı. Üstelik kendisi için önemli olanın puanlar değil oyunun kendisi olduğunu da yine sözlerine ekledi.

Antalyaspor Transfer Yapacak Mı

Bilindiği üzere Fraport TAV Antalyaspor’un üzerinde maddi sıkıntılardan kaynaklanan bir transfer engeli var. Kırmızı Beyazlı Akdeniz temsilcisinin kadroyu güçlendirmek için önce bu engelden kurtulması gerekiyor.

Antalyaspor Yönetimi, bu engeli kaldırmak için var gücüyle çalışsa da henüz bir sonuç alabilmiş değil. Yine de her ihtimal düşünülerek bir transfer planlaması elbette yapılıyor. Bu konuda yönetimin en büyük şansı ise Nuri Şahin gibi kulübün değerlerine önem veren bir teknik direktörle çalışıyor olmak.

Her açıklamasında asla transfer yapmış olmak için transfer yapmayacaklarını belirten Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü, iyi futbolcudan ziyade iyi insanları kulübe kazandırmak istediklerini söylüyor.

Kırmızı Beyazlı takım için gündeme gelen ilk isim ise Jordan Ibe oldu. Zamanında Liverpool forması giyerken Bournemouth’un bonservisine 18 milyon euro ödediği kanat oyuncusu şu anda serbest statüde bulunuyor.

İyi bir kanat arayışında olan Nuri Şahin’in, 26 yaşındaki Nijeryalı’ya onay verip vermeyeceği ise an itibariyle bilinmezliğini koruyor.