Antalyaspor Beşiktaş’a Konuk Oluyor

Bu sezon iyi bir oyun oynamasına rağmen bir türlü başarılı sonuçlar alamayan ve bu problemin üstesinden gelebilmek adına önemli oyuncuları kadrosuna katan Antalyaspor, Beşiktaş’ın konuğu oluyor. Antalyaspor’un Beşiktaş’ın sahasında alacağı bir galibiyetle kendisini küme düşme hattının üstüne atma şansı bulunuyor.

0 Kilometre Antalyaspor

Bu sezon Nuri Şahin’in takımın başına geçmesiyle birlikte iyi bir oyun sergilemeyi başarsa da bu maçlardan istediği sonuçları alamayan Antalyaspor, Süper Lig’de kümede kalma savaşı veriyor. Akdeniz temsilcisi, ligin 24’üncü haftasını kapatan iki maçtan birisinde Süper Kupa Finali’nde mağlup olarak kupayı kaybettiği Beşiktaş’a konuk oluyor.

Sezonun ilk yarısında Antalya’da karşı karşıya gelen iki takım arasında oynanan maçta Beşiktaş 2-0 geriden gelerek 3-2 maçı kazanmış ve bu sonuç Ersun Yanal’ın gidişini hızlandıran etmenlerden birisi olmuştu. Sezon başından beri Beşiktaş ile oynadığı 2 maçtan da dramatik mağlubiyetlerle ayrılan Antalyaspor, artık bu gidişatı durdurmak istiyor.

Ara transfer döneminin en dikkat çeken takımlarından birisi olan ve Admir Mehmedi, Fernando Lucas Martins, Alassane Ndao, Luiz Adriano gibi isimleri kadrosuna katan Antalyaspor, yeni ve güçlü kadrosuyla ilk olarak Beşiktaş’a çelme takmak istiyor.

Giresunspor’un haftanın açılış maçında Konyaspor’a mağlup olmasıyla birlikte daha da kritik bir hale gelen 24’üncü hafta maçında Antalyaspor’un kadrosunda yer alan eksiklikler sakatlıkları devam eden Harun Alpsoy ve Ufuk Akyol olarak biliniyor. Yeni transferlerden Fernando ile Mehmedi bundan önceki maçlarda forma giymişlerdi ancak Luiz Adriano ile Ndao’nun oynayıp oynamayacağına karar verecek olan isim Nuri Şahin olacak.

Kritik Maç

Antalyaspor adına ümitlerin daha da azalmaması adına Beşiktaş maçı çok kritik bir önem taşıyor. Zira bahsedildiği gibi ilk devrede oynanan maçta alınan mağlubiyet camiayı çok daha kırılgan bir hale getirdi.

Bunun yanı sıra Antalyaspor, bu maç öncesinde oynadığı son 7 maçın hiçbirinde sahadan galip ayrılan taraf olamadı ve bu nedenle küme düşme hattına kadar geriledi. Giresunspor’un da mağlup olduğu bir haftada alınacak 3 puanla birlikte küme düşme hattından çıkma şansı bulunuyor.

Bir diğer önemli nokta ise Nuri Şahin’in sorgulanıp sorgulanmayacağına dair düşüncenin bu maçla birlikte belli olacak olması. Zira takımın eksikleri Dünyaca ünlü yıldızları kadrosuna katılarak kapatılmaya çalışıldı.

Yönetimin elinden geleni yaptığını düşünen taraftarlar için artık top tamamen Nuri Şahin’de. 3’lü savunmayı kullanarak iyi bir sistem oturtmayı başaran genç teknik adam, şimdilerde bu sisteminde yenilemeler yapmak zorunda kalıyor.

Antalyaspor adına en ciddi sıkıntılardan birisi ise Beşiktaş’ın özellikle iç sahada oldukça iyi bir performans gösterebiliyor olması. Bu maç şimdi İstanbul’da değil de Antalya’da oynanmış olsaydı Beşiktaş’ın durumu çok daha zor bir hale gelebilirdi.

Antalyaspor için kader maçı özelliği taşıyan bu maç aynı zamanda Süper Kupa Finali için de bir rövanş anlamını taşıyor.