Antalyaspor 2 Transfer Birden Yaptı

Bu sezon Ersun Yanal ile yollarını ayırdıktan sonra Türk Spor tarihinde pek görülmemiş bir karara imza atarak faal oyuncusu Nuri Şahin’i teknik sorumlu olarak göreve getiren Antalyaspor’da genç teknik adamla birlikte oyunda gelişim sağlansa da bu gelişim sonuçlara pek yansımış değil. Oyunundaki gelişime rağmen halen çok net zafiyetleri bulunan ve rakiplerin bu zafiyetleri kullanması durumunda sahada çaresiz kalan Antalyaspor’da bu sorunun aşılabilmesi için kadronun güçlendirilmesine dair çalışmalar sürüyor. Basında yer alan son haberlere göre, Antalyaspor bonservisi elinde bulunan Fernando Lucas Martins ve Admir Mehmedi ile prensipte anlaşma sağladı.

Büyüklerin İstediği Lucas Martins Antalyaspor’da

Brezilya’nın son zamanlarda yetiştirdiği önemli orta saha oyuncularından birisi olan ancak performansında istikrarı sağlayamadığı için transfer olduğu birçok kulüpte dikiş tutturamayan Fernando Lucas Martins, Antalyaspor’a transfer oldu.

Futbola Brezilya’nın önde gelen temsilcilerinden Gremio’da başladıktan sonra A Takım seviyesine kadar yükselen ve buradan Ukrayna devi Shakthar Donetsk’e 11 milyon Euro karşılığında transfer olan Lucas Martins, Shaktar’da geçen 2 sezondan sonra İtalya temsilcisi Sampdoria’nın yolunu 8 milyon Euro karşılığında tuttu.

Bir sezon sonra Rusya’nın ileri gelen temsilcisi Spartak Moskova’ya 12 milyon 500 bin Euro karşılığında transfer olan Lucas Martins, Rus temsilcisinde geçirdiği 3 sezondan sonra Çin temsilcisi Beijing Guoan’a kiralık olarak gitmişti.

Çin kulübünde gösterdiği kiralık performanstan sonra 9 milyon 600 bin Euro karşılığında bonservisi alınan Martins, bu sezonun başında sözleşmesinin sonlanmasıyla birlikte serbest duruma düşmüştü.

Türkiye’nin büyük kulüplerini de peşine takan ve özellikle Beşiktaş’ın sezon başında kadrosuna kattığı Alex Teixeira ile takımda forma giyen Josef De Souza’nın yakın arkadaşı olmasıyla birlikte Siyah Beyazlı kulüple anlaşacağı iddia edilen Martins, artık Antalyaspor’un başarısı için ter dökecek.

29 yaşındaki orta saha oyuncusu, 8 kere de Brezilya Milli Takımı’nın formasını terletmişti.

Yaratıcı Oyuncu Sorunu Mehmedi İle Çözülüyor

Antalyaspor’un Nuri Şahin geldikten sonra oyunundaki gelişimin daha fazla etki gösterememesinde önemli etmenlerden birisi de Kırmızı Beyazlı takımın hücum konusunda yaşadığı yaratıcılık ve bitiricilik sorunlarıydı.

Önemli hücumlara sahip olmasına rağmen bu oyuncuların birçoğunun en iyi özelliğinin bitiricilik olmaması Antalyaspor’u birçok maçta galibiyetten ederken, yaratıcılık konusunda yaşanan sorunlar da takımın kilitlenen oyunlarda skora gidememesine neden oluyordu.

İşte bu problemleri çözebilmek adına bir oyuncuyu kadrosuna katmayı planlayan Antalya temsilcisi, aradığı oyuncuyu Almanya’nın ileri gelen kulüplerinden Wolfsburg’da buldu ve Admir Mehmedi ile anlaşma sağladı.

5 sezondan beri Wolfsburg’da forma giyen Mehmedi, bu sezon gözden düşen oyuncular arasına girmiş ve takımdan ayrılacağına dair söylentiler bir hayli artmıştı. Hem sağ kanatta hem de sol kanatta oynayabilmesine rağmen asli olarak 10 numara bölgesinde forma giyen Makedon asıllı İsviçreli oyuncunun Almanya Ligi’nde çıktığı 193 maçta 32 gol ve 26 asistlik dikkat çekici bir performansı bulunuyor.