Altınordu 1461 Trabzon FK ile Berabere Kaldı

Geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de mücadele eden Altınordu, sezonu alt sıralarda bitirdi. Bu yüzden, kendisini 2.Lig’de buldu. İzmir ekibi, 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele ediyor. Hedef, sezonu şampiyonluk ile tamamlamak ve yeniden TFF 1.Lig’e dönmek!

5 Kasım 2023 Pazar gününün programında yer alan Altınordu – 1461 Trabzon FK maçı saat 14.00’te başladı. Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi’nde oynanan maçı Burak Akdağ yönetti. Gelin, bu maçta yaşananlara yakından bakalım!

Altınordu Sahaya 4-3-3 Dizilişiyle Çıktı

Güncel tarih itibariyle, Altınordu’yu Atilla Küçüktaka çalıştırıyor. 51 yaşındaki teknik adam, takımının sezona kötü başladığının farkındaydı. Ancak, Altınordu, bilhassa son maçlarda fena olmayan bir performans ortaya koyuyordu. Hedef, söz konusu performansı devam ettirmek idi. Atilla Küçüktaka, bu maçta takımını sahaya 4-3-3 ofansif dizilişiyle çıkardı. Kalede Serhat, defansta Furkan Metin, Hasan Berat, Mert ve Yusuf Can, merkez orta sahada Metehan, Furkan Yöntem ve Emre, ileri üçlüde Devrim, İlkan ve Altar Han vardı.

Aslında Altınordu’nun fena olmayan bir kadrosu var. Fakat, İzmir ekibi, söz konusu kadronun hakkını veren bir futbol oynayamıyor. Atilla Küçüktaka, bu durumu tersine çevirmek adına 1461 Trabzon FK maçını hedef olarak belirlemişti.

1461 Trabzon FK İzmir Deplasmanından Güzel Bir Sonuç ile Ayrılmayı Hedefliyordu

2010’lu yılların başında TFF 1.Lig’de mücadele eden 1461 Trabzon FK, tıpkı Altınordu gibi eski günlerinden bir hayli uzakta! Onlar da 2.Lig Beyaz Grup’ta şampiyon olmayı hedefliyorlar. Güncel tarih itibariyle, takımı, Ercümend Coşkundere çalıştırıyor.

Altınordu karşısında 1461 Trabzon’un kalesini Ömer korudu. Defansta Kemal, Tarık, Taha Can ve Hurşit görev yaptı. Hakan, Tunahan ve Emir, merkez orta sahada şans bulan isimlerdi. İleri üçlüde Batuhan, Uğur ve Ali Han vardı.

Dört Gollü Maç İzleyenlere Zevk Verdi

Bu maçın sonucu hakkında net bir tahmin yapmak mümkün değildi. Futbolseverler, Altınordu’nun saha ve seyirci avantajından dolayı galibiyete bir adım daha yakın olan taraf olduğunu düşünüyorlardı. Fakat, 1461 Trabzon FK da bu tür maçlardan sürpriz bir sonuç ile ayrılabilecek güce sahipti.

Maça daha iyi başlayan taraf Altınordu oldu. Ev sahibi ekip, 11’inci dakikada Devrim Taşkaya’nın attığı golle 1-0 öne geçti. 1461 Trabzon FK, bu gole cevap vermekte gecikmedi. Konuk ekip, 21’inci dakikada Batuhan Kör’ün golüyle beraberliği yakaladı. Altınordu, 42’inci dakikada Hasan Berat Kayalı’nın golüyle bir kez daha öne geçti. İlk yarıyı da bu golle 1-0 önde tamamladı.

1461 Trabzon FK ikinci yarıya daha iyi başladı. 58’inci dakikada sahneye çıkan Ali Demirel, 1461 Trabzon’a beraberliği getiren gole imzasını attı. Maçın kalan kısmında başka gol olmadı. Dört gollü maçın kazananı yoktu. Futbolseverler, bu maç sayesinde güzel bir hafta sonu geçirmiş oldular.