Almanya ve İspanya Karşılaşması

Almanya ve İspanya çekişmesi heyecanlı bir şekilde geçti ve final maçı tamamlandı. 91 – 96 skoru ile biten final maçında heyecan doruktaydı. Euro Basket 2022 yarı final maçında ev sahipliğini Almanya yaptı. İspanya 96 skoru ile Almanya’yı, ev sahibini mağlup etmeyi başardı. İspanya bu başarılı skor ardından Fransa ile rakip olmuş oldu.

Almanya ve İspanya karşılaşmasında heyecan doruktaydı. Taraftarların coşkusu ve mutluluğu, heyecanı gözlerinden okunuyordu. Bu Eurobasket maçı karşılaşması NTV kanalında canlı olarak yayınlandı. Karşılaşmada ilk yarıda büyük çekişmeler, heyecanlı sahneler yaşandı. İspanya 2 oyuncusunun skorer hamlesiyle ilk çeyreği 24 – 27 skoru ile önde kapatabildi. Willy Hernangomez, Lorenzo Brown bu 2 oyuncuydu.

Almanya’nın İspanya İle Heyecanlı Çekişmeleri

Almanya’nın İspanya ile heyecanlı çekişmeleri NTV’de canlı olarak gösterildi. İspanya ilk çeyreği 24 – 27 ile kapatmıştı. Başantrenör Sergio Scariolo ekibiyle ikinci çeyrek için 6 – 0 skoru ile başlamış oldu. Çeyrek ortasına doğru Almanya kendini toparladı.

Almanya 14 – 0 skoru ile çeyrek ortasında rakiplerine cevap vermiş oldu. Heyecanlı çekişmede Almanya gene devreye girerek üstünlüğünü elde etmeyi ve devam ettirmeyi başardı. 51 – 46 skoru ile Almanya devam etti. Almanya takımında Dennis Schroder ilk yarısını 19 sayı ile ve 5 asist ile tamamlamış oldu. Üçüncü çeyrekte ise İspanya 9 – 0 ile devam etti. Son çeyrekte ise Almanya performansı ile büyüledi. Almanya son 10 dakika içerisinde 71 – 65 ile önde skorunu tamamladı.

Euro Basket 2022 İspanya ve Almanya Maçı

Almanya ve İspanya maçında İspanya son çeyrekte stratejisini güzelce bir şekilde sergiledi. İspanya, bu hamlesiyle Almanya’yı mağlup etmeyi başardı. 96 – 91 skoru ile İspanya oyunu başarı ile tamamladı. Bu sonuç ile birlikte İspanya’nın 3 şampiyonluğu oluyor.

Lorenzo Brown 29 sayı ve 6 asist yapmayı başardı. İspanya oyuncularından Brown aynı zamanda Fenerbahçe forması da giymişti. Maçın yıldızı olan Brown dışında Willy Hernangomez de 16 sayı ve Juancho Hernangomez ise 13 sayı ile oyunu tamamladılar. İspanya finalde Fransa ile kupa mücadelesi de yaşayacak.