Ahmet Nur Çebi’den Antalyaspor’a Sitem

Süper Lig 2. Haftasında oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçı öncesi covid 19 krizi yaşandı. Maçlardan önce rutin olarak takımlara yapılan corona virüsü testinde Antalyaspor’da 50 kişide pozitif sonuç çıkması şaşkınlık ve şok yaratmıştı. Antalyaspor takımı bu şok edici test sonucu karşılaşma için İstanbul’a gitmemiş ve test kitlerinde hata olacağı düşüncesiyle yeni test yapıldı. 18 Eylül Cuma günü yapılan ilk testin ardından ikinci test de yapıldı ve ikinci test sonucu 1 futbolcu ile 1 kulüp çalışanında covid 19 tespit edilmişti.

Antalyaspor ikinci testin sonucundan sonra İstanbul’a hareket etti ve 19 Eylül Cumartesi günü Vodafonepark’ta Beşiktaş ile karşılaştı.  Beşiktaş Kulübü Antalyaspor’un karşılaşma öncesi tekrar corona virüsü testi yaptırmasını talep etti. Beşiktaş Kulübü’nün bu talebi kabul edilmedi ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi bu talebin kabul edilmemesinin ayıp olduğunu söyledi.

‘’Ayıp Ettiler’’

Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor’un 50 pozitif sonucun çıkmasının ardından yapılan ikinci testte iki kişide covid 19 tespit edilmesinin sevindirici olduğunu ama Beşiktaş takımı olarak futbolcuların sağlığını riske atmamak için bir test daha yapılmasını talep ettiklerini belirtti. Beşiktaş Kulübü başkanı bu talebin Antalyaspor tarafından red edilmesinin hoş bir durum olmadığını ifade etti. Ahmet Nur Çebi Beşiktaş’ın hafta içi oynayacağı Avrupa Kupa maçında takımda corona virüsü vakasının çıkmamasının en büyük dilekleri olduğunu sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar