Adis Jahovic Sahalardan Uzak Kalacak

Dün oynanan Denizlispor-Antalyaspor maçında Adis Jahovic sakatlık sebebiyle maçın ikinci yarısı hastaneye kaldırılmıştı. Maçın 44. dakikasında Jahovic, Denizlispor’lu futbolcu Sackey ile çarpışması sonucu başına aldığı darbe sebebiyle yere düştü. Jahovic’in sağlık durumuna ilk etapta maçtaki sağlık görevlileri müdahale etti. Daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırılan Antalyasporlu forvet dün gece hava ambulans ile Antalya’ya gönderildi. Adis Jahovic’e yapılan müdahalede maçta başına aldığı darbe sonucu kafatasında çatlak tespit edildi.

Kafatasındaki çatlak sebebiyle Jahovic’in tedavisine başlandığı ve 2 gün gözlem altında tutulacağı bildirildi. Antalyaspor Kulübü Jahıvic ile ilgili yaptığı açıklamada futbolcunun Antalya Memorial Hastanesinde tedavisinin sürdüğünü ve cerrahi bir operasyona gerek olmadığını söyledi. Adis Jahovic sakatlığı geçene kadar Antalyaspor formasından uzak durmak zorunda kalacak. Jahovic’in forma giyeceği sürenin de 3 ya da 4 haftayı bulabileceği açıklandı.

Denizlipor’a Jahovic Golü

Adis Jahovic ligin ikinci yarısı başında Yeni Malatyaspor’dan Antalyaspor’a transfer olmuştu. Denizlispor- Antalyaspor maçında 26. Dakikada Jahovic Denizlispor’a ilk golünü atarak takımının 1-0 öne geçmesini sağlamıştı. Denizlispor-Antalyaspor maçından Antalyaspor’un 1-3 galip ayrılmasında Jahovic’in katkısı bulunmaktadır.