6 Dakika Uzatma Süresi Anormal

Lig maçında cumartesi günü Fenerbahçe ile karşılaşan Fraport TAV Antalyaspor maçtan 2-2 berabere ayrılmıştı. Fenerbahçe’nin maçtaki beraberlik golü maçın 90+6 uzatma dakikasında gelmiş ve maçtaki 6 dakika uzun uzatma süresine Antalyasporlu futbolcular, Antalyaspor yönetimi ve taraftarlar tepki göstermişti.

Antalyaspor’un Basın Sözcüsü Murat Süğlün Fenerbahçe maçında hakemin maçın uzatma süresini uzun tutmasının takımlarına yapılan haksızlık olduğunu söyledi. Murat Süğlün 2 dakika 3 dakika uzatma süresinin normal bir süre olduğunu fakat 6 dakika ve daha uzun bir uzatma süresinde kasıt olabileceğini söyleyerek hakemin Fenerbahçe’nin beraberlik golünü atabilesi için bu süreyi uzun tuttuğunu söyledi.

Şehit Ailelerine Bağış

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk de maç ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ali Şafak Öztürk Fenerbahçe gibi bir takımı maçın gerçek süresinde yendikleri için mutlu olduklarını ama şaibeli olan uzatma süresindeki beraberlik golü ile berabere kaldıkları için de üzgün olduklarını ifade etti. Kulüp Başkanı maç son dakika golünün kendilerini üzdüğünü söyleyerek taraftarlara da destekleri için teşekkür ederken maçın gelirinin şehit ailelerine de bağışlandığını açıkladı.